جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

برنامه‌های دهه اول محرم مسجد مقدس جمکران اعلام شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برنامه‌های دهه اول محرم مسجد مقدس جمکران اعلام شد


مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل مسجد مقدس جمکران برنامه‌های این مسجد در دهه اول محرم امسال را تشریح کرد.

از سوی روابط عمومی و امور بین‌الملل مسجد جمکران

 

به نقل از روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام سید مهدی هاشمی‌زاده در تشریح برنامه‌های دهه اول ماه محرم در مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: برنامه‌های عزاداری در مصیبت شهادت امام حسین (ع) از روز سه‌شنبه با ویژه‌برنامه سیاه‌پوشان آغاز و این مسجد شریف با حضور خادمان و مهدی یاوران عزاخانه سالار شهیدان خواهد شد.

وی ادامه داد: پس از برنامه سیاه‌پوشی مراسم دعای توسل این هفته با سخنرانی حجت‌الاسلام ظهیری و قرائت دعا و مراسم سینه‌زنی با حضور حاج سید مهدی میرداماد و حاج مهدی سلحشور برگزار خواهد شد.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل مسجد مقدس جمکران گفت: پنج‌شنبه این هفته نیز که مصادف با شب اول محرم است، مرثیه‌خوانی با مداحی حاج مجید دلشاد پس از نماز ظهر و عصر اجرا می‌شود؛ پس از آن مراسم سخنرانی در ساعت 19:45 با حضور حجت‌الاسلام آقاتهرانی و قرائت دعای کمیل توسط حجت‌الاسلام محمدی در ساعت 20:20 برگزار می‌شود.

هاشمی‌زاده افزود: روز جمعه 24 مهرماه مراسم دعای ندبه با سخنرانی و قرائت دعای توسط حجت‌الاسلام شهیدی برگزار می‌شود و در ادامه نیز مراسم شیرخوارگان حسینی در مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین از روز سه‌شنبه هفته جاری مراسم عزاداری حسینی به مدت 11 شب در شبستان امام علی (ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام آقاتهرانی و مداحی حاج مهدی سلحشور و کربلایی محمدجواد احمدی برگزار می‌شود.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه از روز پنج‌شنبه هفته جاری به مدت 10 روز هر صبح زیارت عاشورا در این مسجد شریف قرائت می‌شود، اظهار کرد: مراسم مقتل‌خوانی ظهر عاشورا با حضور حجت‌الاسلام آقاتهرانی، بعد از نماز ظهر در مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وسایل ایاب و ذهاب زائران به ویژه مسیر برگشت، به نقاط مختلف شهر قم برای استفاده زائران و عزاداران تدارک دیده شده است./ فارس

آدرس کوتاه :