رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

برنامه «اربعین خورشید» از رادیو معارف پخش می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مدیر گروه معارف و علوم اهل‌ بیت (ع) رادیو معارف از پخش برنامه «اربعین خورشید» از این رسانه همزمان با اربعین حسینی خبر داد.

به مناسبت اربعین حسینی؛

مدیر گروه معارف و علوم اهل‌ بیت (ع) رادیو معارف از پخش برنامه «اربعین خورشید» از این رسانه همزمان با اربعین حسینی خبر داد.

حجت‌الاسلام محمد مهدی صفایی با اشاره به فرا رسیدن اربعین حسینی اظهار کرد: برنامه حماسه اشک برای شب اربعین تولید شده که این ویژه برنامه 21 آذر 93 از رادیو معارف پخش می‌شود.

وی با اشاره به محورهای برنامه حماسه اشک گفت: مباحثی در زمینه اینکه وفاداری مردم نسبت به امام حسین(ع) به چه نسبتی می‌تواند باشد، عناصر وفاداری چه مواردی است، هدف امام حسین(ع)، زیارت با معرفت، بصیرت و روانشناسی و وفاداری به هدف امام حسین(ع) در این برنامه مطرح می‌شود.

مدیر گروه معارف و علوم اهل‌بیت(ع) رادیو معارف از تولید برنامه اربعین خورشید به مناسبت اربعین حسینی خبر داد و افزود: این برنامه روز شنبه 22 آذر ساعت 8 و 40 دقیقه تا 12 پخش می‌شود و عمده‌ترین محورهای بحث آن فضلیت زیارت امام حسین(ع) است.

وی خاطرنشان کرد: تبیین محور کاربرد این زیارت، هدف امام حسین(ع) از قیام، نجات مردم از جهالت و گمراهی که در زیارت اربعین مطرح شده، در این ویژه برنامه در نظر گرفته می‌شود.

صفایی عنوان کرد: ویژه‌برنامه کوتاه مدت دیگر پیام‌آور عاشورا بوده که این ویژه برنامه 30 دقیقه‌ای شب و روز اربعین ساعت 18 و 30 دقیقه پخش می‌شود.

وی ادامه داد: پخش زیارت اربعین به صورت زنده از کربلا از جمله برنامه‌های دیگر رادیو معارف به مناسبت اربعین حسینی است و برنامه زنده اذان‌گاهی، شبستان و جنگ شبانه نیز انعطاف موضوعی به بحث اربعین دارند.

مدیر گروه معارف و علوم اهل‌بیت(ع) رادیو معارف یادآور شد‌: مباحثی از قبیل اینکه آیا اهل بیت(ع) امام حسین(ع) در اربعین اول یا دوم وارد کربلا شدند، بخش دیگر زیارت جابر بن عبدالله انصاری، هدف قیام امام حسین(ع)، آثار قیام امام حسین(ع)، کاروان اسرا و اتفاقاتی که از ظهر عاشورا تا اربعین حسینی روی داده در این برنامه‌ها مطرح می‌شود.

آدرس کوتاه :