جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

برنامه ۵ ساله تکواندوی قم برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ تدوین شد‌ - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برنامه ۵ ساله تکواندوی قم برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ تدوین شد‌


رئیس هیئت تکواندوی قم با بیان اینکه کارگاه علمی مربیان تکواندو در قم برگزار شد گفت: برنامه ۵ ساله تکواندوی قم برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ تدوین شد.

جمشیدی عنوان کرد؛

محمد جمشیدی اظهار داشت: هیئت تکواندوی استان قم بر اساس برنامه‌ای بلندمدت، تحول این رشته و حضور تکواندوکاران قمی در تیم‌های ملی را هدف خود قرار داده و برنامه 5 ساله‌ای با هدف حضور در المپیک 2020 توکیو را تدوین کرده است.

وی افزود: بر اساس این برنامه، تکواندوکاران قمی با حضور در مسابقات رده‌های مختلف سنی کشور و شرکت در اردوی تیم‌های ملی خود را برای کسب سهمیه حضور در تیم ملی برای مسابقات المپیک آماده می‌کنند و می‌خواهیم در المپیک تابستانی توکیو، حداقل یک نماینده از تکواندوی قم داشته باشیم.

رئیس هیئت تکواندوی قم گفت: با حضور روح الله رضاپور به عنوان مربی و علی چهرقانی به عنوان تکواندوکار در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا در چین تایپه، پای تکواندوکاران قمی در رده‌های پایه نیز به تیم‌های ملی باز شده البته در رده بزرگسالان، سید محمد رفیعی را در اردوی تیم ملی داریم.

جمشیدی بیان کرد: سال 94 سال رشد و شکوفایی تکواندوی قم است و در تکواندوی قم امسال در رده‌های مختلف سنی در مسابقات قهرمانی کشور شرکت می‌کند اما برای حضور در لیگ بزرگسالان کشور باید از حمایت مالی بخش خصوصی برخوردار شویم.

وی عنوان کرد: برای اینکه تیمی در لیگ بر‌تر کشور داشته باشیم باید حداقل بودجه‌ای 100 میلیون تومانی در اختیار داشته باشیم در حالی که در وضعیت کنونی چنین اقدامی برای تکواندوی قم مقدور نیست.

رئیس هیئت تکواندوی قم در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: کارگاه علمی مربیان تکواندو در قم برگزار شد و مربیان تکواندو در قم زیر نظر ناصر باقری مدرس دریجه یک بین المللی تکواندو و دبیر کمیته اموزش فدراسیون تکواندو تحت تعلیم قرار گرفتند.

جمشیدی خاطرنشان کرد: این دوره هماهنگی و دانش افزایی با حضور 50 مربی در سالن شهیدان برجعلی‌زاده و خانه تکواندوی استان قم به انجام رسید.

آدرس کوتاه :