جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

برپایی موکب جمکران در مسیر نجف تا کربلا با شعار «مع امام منصور» - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برپایی موکب جمکران در مسیر نجف تا کربلا با شعار «مع امام منصور»


مدیر روابط عمومی و امور بین الملل مسجد مقدس جمکران از برپایی موکب جمکران در مسیر نجف تا کربلا با شعار «مع امام منصور» خبر داد.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل مسجد مقدس جمکران خبر داد

 

 به نقل از روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام سید مهدی هاشمی‌زاده با اشاره به برگزاری موکب مسجد مقدس جمکران در مسیر نجف تا کربلا اظهار کرد: با توجه به فرمان  امام زمان (عج) که به مردم گفته شود به این مکان بیایند و آن را عزیز شمارند؛ یکی از سیاست‌های ما معرفی مسجد در فضاهای مختلف از جمله در فضای همایش جهانی پیاده‌روی اربعین حسینی است.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل مسجد مقدس جمکران ادامه داد: در ایام اربعین حسینی خادمان مسجد مقدس جمکران با هدف نشر معارف اهل بیت (علیهم السلام) و ترویج فرهنگ مهدویت در قالب موکب به زائران پیاده مسیر کربلا تا نجف خدمات رسانی خواهند کرد.

وی افزود: خادمین این مسجد از حدود دهم صفر تا اربعین حسینی با برپایی موکب در فاصله حدود 15 کیلومتری کربلای معلی خدمات فرهنگی و پذیرایی به زائران ارائه خواهند کرد.

هاشمی‌زاده با اشاره به اینکه هزینه‌های این موکب با کمک‌های مردمی تامین می‌شود، بیان کرد: مومنین خداجوی برای اهدای کمک‌های نقدی برای تامین هزینه‌های این موکب می‌توانند وجوه خود را به شماره حساب 2555555501 نزد بانک ملت واریز کنند و یا برای هماهنگی پرداخت کمک‌های غیر نقدی به صورت حضوری به روابط عمومی مسجد مقدس جمکران مراجعه کرده و یا با شماره 02537253417 تماس حاصل کنند.

وی ادامه داد: فصول اصلی خدمات‌دهی این موکب به جز پذیرایی‌های میان وعده، خدمات فرهنگی از جمله اقامه نماز جماعت سه وعده با مقدمات کامل، قرائت قرآن و فعالیت‌های دارالقرآنی بوده و با سایر نهادهای فرهنگی فعال در این حوزه نیز همکاری خواهد داشت و با برنامه‌ریزی صورت گرفته، ثواب ختم قرآن کریم به روح شهدای حشد الشعبی عراق اهدا خواهد شد.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل مسجد مقدس جمکران گفت: از دیگر برنامه‌های این موکب فعالیت بخش کودکان گل نرگس، پاسخگویی به سئوالات مهدوی با رویکرد مخاطبین غیر ایرانی با رعایت حفظ فضای فرهنگی و سنتی جامعه عرب زبان کشور عراق است.

وی ابراز کرد: شعار این موکب پس از مشورت با کارشناسان مختلف حوزه علمیه قم، عبارتی از زیارت عاشورا با عنوان «مع امام منصور» و در برگیرنده مفاهیم بلند مهدویت است.

هاشمی‌زاده خاطرنشان کرد: تمهیدات اولیه برای مکان‌یابی دقیق موکب با اعزام گروه پیشتاز به منطقه صورت گرفته و به زودی مکان موکب نهایی و اطلاع رسانی خواهد شد./ فارس

آدرس کوتاه :