جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

برگزاری اعتکاف صنفی در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برگزاری اعتکاف صنفی در قم


رییس ستاد اعتکاف استان قم از برگزاری اعتکاف صنفی در اقشار مختلف از جمله دانشجویان و دانش آموزان خبر داد.

حجت الاسلام تکیه ای؛

حجت الاسلام سید علیرضا تکیه ای اظهار داشت: تلاش کردیم مساجدی ویژه معتکفین دانشجو، دانش آموز، خانواده شهدا و ایثارگران و طلاب در نظر بگیریم و حلقات و برنامه های مناسب این اقشار طراحی و اجرا کنیم.

وی اضافه کرد: یکی از مساجد نیز مخصوص طلاب جامعه المصطفی در نظر گرفته و برنامه های فرهنگی، سیاسی و عقیدتی ویژه این طلاب در این مساجد اجرا شد.

تکیه ای از راه اندازی و تقویت اعتکاف خارج از کشور با همکاری معاونت فرهنگی جامعه المصطفی العالمیه خبر داد و افزود: در زمینه راه اندازی اعتکاف در خارج از کشور توافق نامه ای از سوی ستاد اعتکاف قم با جامعه المصطفی العالمیه منعقد شده که قرار است به عنوان منشور اعتکاف به زبان های مختلف ترجمه شده و در اختیار علاقه مندان و معتکفین قرار گیرد.

وی با بیان اینکه 20 مسجد در استان قم پذیرای حدود 15 هزار معتکف در اعتکاف امسال بود، افزود: نیمی از معتکفین بانوان بودند و امروز نیز اعمال ام داود پایان بخش معنوی اعتکاف خواهد بود و امیدواریم دعاهای معتکفین مشکل گشای مسلمانان در سراسر دنیا باشد.

تکیه ای گفت: سنت حسنه اعتکاف به پشتوانه مراجع و حوزه های عملیه از قم آغاز شد و به سراسر کشور و سپس سراسر دنیا توسعه یافت و ستاد اعتکاف نیز ترویج این سنت حسنه را وظیفه خود می داند.

وی گفت: در ایام برگزاری اعتکاف جلسات اخلاق، جشنواره های مذهبی و فرهنگی و ارائه مقالات برگزار و حدود 2 هزار بسته فرهنگی نیز میان معتکفین توزیع شد.

وی سنت حسنه اعتکاف را یادگار پیامبران الهی از جمله حضرت ابراهیم(ع) و اسماعیل(ع) ذکر کرد و افزود: فطرت بشر همواره خداجو بوده و این سنت از بهترین ارزش ها و عبادات است که خدا برای تعالی بشر قرار داده است.

آدرس کوتاه :