حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

برگزاری دوره‌ی آموزشی فرستنده‌های دیجیتال در مرکز قم - روابط عمومی

 

 دوره آموزشی سیستم‌های فرستنده دیجیتال و پارامترهای دریافت سیگنال زمینی و ماهواره‌ای در مرکز قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قم، دوره آموزشی سیستم های فرستنده دیجیتال DVB-T.T2 و پارامترهای دریافت سیگنال زمینی و ماهواره ای با هدف آشنایی فراگیران با استاندارد سیگنال رسانی DVB-T2 و نیز تعمیر و نگهداری سیسستم دیجیتال DVB-T2در مرکز قم برگزار شد.

ازآنجا که سیستم  DVB-T2  از جمله تکنولوژیها و سیستم هایی است که به تازگی وارد سازمان شده است و  عدم شناخت مهندسین و کمک مهندسین نسبت به این سیستم فرستنده، پخش HD برنامه های تلویزیونی را مختل خواهد کرد، لذا آموزش قابلیت های این سیستم برای بکارگیری آن و نیز کسب دانش لازم به منظور تعمیر و نگهداری سیستم مذکور از ضروریات برگزاری این دوره آموزشی می باشد.

این دوره با شرکت مهندسین فنی، کمک مهندسین فرستنده در 4 روز به مدت 32ساعت، توسط مهندس کامران جلیلی ‏نیا، مهندس محمدرضا فکرکن و مهندس مجتبی آخوندی برگزارشد. فراگیران در این دوره آموزشی با مباحث نحوه ی دیجیتال سازی صدا و تصویر،معرفی استاندارد DVBT از تامین سیگنال تا انتشار، آشنایی با TS و جداول آن، آشنایی با فرمتHEAD&ASIMUX برای T2، معرفی استاندارد DVBT2، معرفی فرستنده های متوسط قدرت T2عیب یابی و تعمیرات بهینه آشنا شدند.

آدرس کوتاه :