رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

برگزاری دوره آموزشی مقابله با تهدیدات پرتوئی در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مدیرکل پدافند غیرعامل استان قم از برنامه‌ریزی دوره آموزشی ویژه کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان به منظور آمادگی و مقابله با تهدیدات پرتوئی خبر داد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری قم خبر داد

مهدی متقیان عصر امروز در حاشیه جلسه هماهنگی برگزاری این دوره‌ها گفت: با توجه به بند هفت سیاست‌های کلی پدافند غیر‌عامل ابلاغی مقام معظم رهبری، نقش آموزش و فرهنگ‌سازی در ارتقای سطح آگاهی و پیشگیری از تهدیدات امری ضروری است.

وی تصریح کرد: با هدف شناسایی و اجرای اقدامات پیشگیرانه، آمادگی و مقابله با تهدیدات، کاهش آثار و پیامدهای ناشی از تهدیدات، ایمن‌سازی، توانمند‌سازی نیروی انسانی و کاهش آسیب‌پذیری‌ها با هماهنگی سازمان پدافند غیر‌عامل کشور دوره‌های آموزشی برگزار می‌شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری قم بیان کرد: این دوره‌های آموزشی در سال جاری برای کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان برگزار خواهد شد که در نخستین دوره آموزشی که خرداد‌ ماه سال جاری برگزار می‌شود 100 نفر از کارکنان دستگاه‌های اجرایی حضور می‌یابند.

این مسئول افزود: این کارکنان از نهادهایی همچون جمعیت هلال‌احمر استان، مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان و سازمان آتش‌نشانی هستند که در دوره آموزشی حفاظت در برابر اشعه شرکت می‌کنند.

// فارس

آدرس کوتاه :