جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

برگزاری شانزدهمین دوره پذیرش دانشجوی دانشگاه قرآن و حدیث در مقطع کارشناسی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برگزاری شانزدهمین دوره پذیرش دانشجوی دانشگاه قرآن و حدیث در مقطع کارشناسی


معاون آموزشی دانشگاه قرآن و حدیث از برگزاری شانزدهمین دوره پذیرش دانشجوی دانشگاه قرآن و حدیث در مقطع کارشناسی خبر داد.

معاون آموزشی دانشگاه قرآن و حدیث خبر داد

هادی حجت امروز در قم با اشاره به جذب دانشجو در دانشگاه قرآن و حدیث در مقطع کارشناسی اظهار کرد: دانشگاه قرآن و حدیث وابسته به موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث برای سال تحصیلی 94ـ95 علاوه بر جذب دانشجو در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد، امسال در 10 کد رشته محل برای شهرهای قم، تهران و دوره‌های مجازی جذب دانشجو در مقطع کارشناسی دارد.

وی خاطرنشان کرد: در دوره‌های حضوری قم در سه رشته علوم حدیث،‌ علوم قرآن و حدیث ویژه خواهران و رشته فقه و حقوق اسلامی ویژه برادران پذیرش دانشجو داریم که ظرفیت در هر کد رشته 60 نفر است.

معاون آموزشی دانشگاه قرآن و حدیث عنوان کرد:‌ برای دوره‌های حضوری تهران که در پردیس تهران جنب حرم حضرت عبدالعظیم برگزار می‌شود، در پنج کد رشته محل با ظرفیت 60 نفر ویژه خواهران در رشته‌های علوم حدیث، علوم و معارف قرآن، تربیت معلم قرآن، کلام اسلامی و فقه و حقوق اسلامی جذب دانشجو صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به جذب دانشجو در دوره‌های مجازی گفت: افراد برای دوره‌های مجازی نیز در دو رشته علوم حدیث و علوم و معارف قرآن با ظرفیت هر رشته 120 نفر شرکت می‌کنند.

حجت خاطرنشان کرد:‌ کسانی‌ که در کنکور امسال شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می‌توانند در دهه اول مرداد برای پذیرش در رشته‌های این دانشگاه ثبت‌نام کنند که با بررسی سوابق تحصیلی و شرط معدل رشته‌های دانشگاه را انتخاب می‌کنند.

وی یادآور شد: طریق ثبت‌نام و انتخاب رشته از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌شود و اعلام نفرات نهایی در شهریور ماه صورت می‌گیرد.

معاون آموزشی دانشگاه قرآن و حدیث با اشاره به جمعیت شاغل به تحصیل دانشگاه قرآن و حدیث گفت: اکنون 2 هزار و 400 نفر در مقطع کارشناسی، هزار و 500 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 140 نفر در مقطع دکترا در رشته‌های مختلف دانشگاه در حال تحصیل هستند.

وی خاطرنشان کرد:‌ کسانی که امکان حضور در شهرهای قم و تهران برای دوره‌های حضوری را ندارند، می‌توانند از اقصی نقاط کشور و حتی خارج کشور در دوره‌های غیرحضوری(مجازی) شرکت کنند.

حجت به ویژگی دوره‌های مجازی اشاره کرد و افزود: این دوره‌ها نیازی به حضور فیزیکی در کلاس ندارد و افراد از طریق اینترنت می‌توانند دروس را دریافت کنند.

// فارس

آدرس کوتاه :