رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

برگزاری مراسم تجلیل از آیت‌الله امینی و بزرگداشت آیت‌الله معرفت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مدیرعامل دبیرخانه دین‌پژوهان کشور از برگزاری مراسم تجلیل از سال‌ها تلاش آیت‌الله امینی خبر داد و گفت: در این مراسم آیت‌الله استادی، آیت‌الله اعرافی و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به ایراد سخن خواهند پرداخت.

مدیرعامل دبیرخانه دین‌پژوهان خبر داد

 آیت‌الله پیمان عصر امروز در دیدار ستاد اجرایی آیین تجلیل از پژوهشگران برتر حوزه دین و تجلیل از مقام علمی و پژوهشی آیت‌الله ابراهیم امینی و گرامیداشت آیت‌الله محمدهادی معرفت با آیت‌الله ابراهیم امینی، به ارائه گزارشی از اقدامات پیش‌بینی شده برای این مراسم پرداخت.

وی با اشاره به اینکه دبیرخانه دین‌پژوهان، تجلیل از تلاش‌ها و مجاهدت‌های اهل علم و فضیلت را در سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده است، بیان کرد: آثار آیت‌الله امینی در حوزه‌های معارف قرآن، امامت، نبوت، تربیت اسلامی و ... برای نسل جوان و خانواد‌ه‌ها بسیار کاربردی است.

مدیرعامل دبیرخانه دین‌پژوهان با اشاره به اینکه آثار آیت‌الله امینی بر اساس نیاز و با زبان روز جامعه تدوین شده است، اضافه کرد: در مراسم پیش‌بینی شده که عصر فردا در تالار قدس مدرسه عالی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود، آیت‌الله استادی، آیت‌الله اعرافی و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی سخنرانی خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه در این مراسم از مجاهدت‌های آیت‌الله امینی و یک عمر تلاش فرهنگی ایشان تجلیل خواهد شد، بیان کرد: لوح سپاسی که از سوی دبیرخانه دین‌پژوهان برای تقدیر از تلاش‌های آیت‌الله امینی تهیه شده به امضای آیت‌الله استادی، آیت‌الله حسینی‌بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه، آیت‌الله اعرافی رئیس جامعةالمصطفی‌العالمیه، آیت‌الله ری‌شهری، حجت‌الاسلام والمسلمین واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی و برخی دیگر از شخصیت‌ها رسیده است.

پیمان با اشاره به اینکه گزارشی از برگزاری این مراسم به دفتر مقام معظم رهبری ارائه شده است، بیان کرد: همچنین در این مراسم پیام‌هایی از مراجع عظام تقلید پخش خواهد شد.

وی بیان کرد: به مناسبت برگزاری این مراسم ویژه‌نامه همایش با محوریت معرفی آثار آیت‌الله امینی تدوین شده است و همچنین نرم‌افزار آثار وی نیز که با همکاری مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی تدوین شده است، ارائه می‌شود.

مدیرعامل دبیرخانه دین‌پژوهان کشور ضمن تقدیر از تلاش‌های آیت‌الله امینی در عرصه‌های علمی و فرهنگی گفت: امیدواریم که بزرگان حوزه نیز به تدوین کتب معارفی ویژه نسل جوان و خانواده‌ها اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به هجمه دشمنان اسلام در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی که نسل جوان را تهدید می‌کند، اضافه کرد: باید در این شرایط شاهد حرکت و حضور پرشور و فعال‌تر حوزه‌های علمیه باشیم/فارس

آدرس کوتاه :