رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

برگزاری نخستین دوره تربیت مربی صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


رئیس مرکز تخصصی علوم حدیث از برگزاری نخستین دوره تربیت مربی صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه در قم خبر داد.

از 12 اسفند صورت گرفت

حجت‌الاسلام فرهاد عباسی امروز در قم با اشاره به دوره تربیت مربی نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه اظهار کرد: این دوره با همت مرکز تخصصی علوم حدیث و انجمن حدیث حوزه از 12 شهریور امسال به مدت پنج روز در مجتمع یاوران مهدی (عج) برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به جایگاه و اهمیتی که دو کتاب نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه در اندیشه شیعی دارد و با توجه به معارف نابی که در زمینه معرفی انسانیت، اندیشه علوی و سجادی در این کتاب‌ها وجود دارد، بر همین اساس مرکز تخصصی حدیث تصمیم گرفته برای ترویج علمی این دو کتاب مربیانی را در تمام شهرها تربیت کند.

رئیس مرکز تخصصی علوم حدیث با اشاره به اهمیت تربیت چنین مربیانی گفت: با تربیت چنین مربیانی می‌توان برای جوامع و اقشار مختلف مردم که امکان دسترسی به تحصیلات آکادمیک را ندارند، معارف و علوم مربوط به این دو کتاب را تبیین کرده و آموزش داد.

وی یادآور شد: در محتوای این دوره برخی از علوم و مسائل پیرامونی مانند کتاب‌شناسی، تاریخ عصر ائمه و در کنار آن برخی از معارف و مهارت‌ها بر اساس این کتاب‌ها و بخشی از متن کتاب‌ها تبیین شده و متون مناسبی از سوی استادان تهیه شده است.

عباسی با بیان اینکه استادان درجه یک برای تدریس در این دوره دعوت شدند، گفت: برای این دوره از 6 استان 200 نفر دعوت شدند که در بخش‌های مختلف کلاس‌هایی با 50 نفر متقاضی تشکیل می‌شود و در محضر استادان خواهند بود و متقاضیان استان‌های بعدی نیز در ادامه ثبت‌نام می‌شوند.

وی به اهداف برگزاری دوره تربیت مربی صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه اشاره کرد و افزود: برنامه بلندمدتی وجود دارد تا غبارزدایی از مظلومیت این دو کتاب صورت گیرد، تا افرادی را تربیت کنیم که خودشان با معارف بلند این دو کتاب آشنا باشند و در بین اقشار مردم به شکل جهادی و بسیار پر تلاش این معارف را تدریس کنند و گسترش دهند.

رئیس مرکز تخصصی علوم حدیث یادآور شد: کسانی که این دوره را می‌گذرانند، سعی خواهد شد که در دوره‌های ترویجی در سطح استان‌ها، کانون‌ها، نهادها، پایگاه‌های بسیج و فرهنگسراها و ارگان‌ها شرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: این دوره 70 ساعت درسی است، برگزیدگان دوره‌های تربیت مربی پس از دو سال تلاش به عنوان مدرس انتخاب می‌شوند و کلاس‌های مکمل برای آنها برگزار می‌شود./ فارس

آدرس کوتاه :