رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

برگزاری نخستین همایش کویرنوردی همگانی در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برگزاری نخستین همایش کویرنوردی همگانی در قم


رئیس گروه ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان استان قم از برگزاری نخستین همایش بزرگ کویرنوردی همگانی در قم خبر داد.

رئیس گروه ورزش همگانی استان قم خبر داد

اسماعیل زند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های جدید گروه ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان برای جذب و ایجاد اشتیاق حضور در فعالیت‌های همگانی بین مردم، رفتن به دل طبیعت و لذت بردن از جاذبه‌هایی است که کمتر آنها را مشاهده کرده‌ایم.

وی ادامه داد: بعد از اجرای برنامه‌های متنوع ورزش همگانی در قالب همایش‌های بزرگ پیاده‌روی خانوادگی، کوه‌روی، دو همگانی، دوچرخه‌سواری، پرواز بادبادک‌ها، ورزش صبحگاهی، ورزش عصرگاهی و چندین برنامه همگانی دیگر، اکنون کویرنوردی همگانی را به بخش همگانی اضافه کرده‌ایم.

رئیس گروه ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان استان قم افزود: کویرنوردی از جمله رشته‌های ورزشی زیر مجموعه هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان قم است و همایش همگانی این رشته را با همکاری و همدلی عزیزان پرتلاش در این هیئت ورزشی راه‌اندازی کرده‌ایم.

وی ابراز کرد: اکثر رشته‌های همگانی که به آن اشاره شد زیر مجموعه فعالیت‌های هیئت ورزش‌های همگانی استان قم بود و با ورود رشته کویرنوردی قطعا علاقمندان زیادی به سمت و سوی آن گرایش پیدا کرده و در این فعالیت همگانی حضور خواهند یافت.

زند تصریح کرد: امسال یکی از مهمترین اولویت‌های اداره کل ورزش و جوانان استان قم در تقویم سالیانه هیئت‌های ورزشی استان، توجه ویژه به مقوله ورزش همگانی است و از تمام هیئت‌ها حتی آنهایی که فقط ماموریت در حوزه همگانی دارند نیز خواسته شده تا با قوت و جدیت بیشتری به بخش همگانی توجه کنند.

وی این اتفاق مهم را گامی بلند در زمینه افزایش سلامت عمومی افراد جامعه دانست و با اشاره به برنامه جدید گروه ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان استان قم در بخش همگانی، افزود: به مناسبت اعیاد فرخنده ماه رجب، یک دوره همایش کویرنوردی همگانی در قم برگزار شد.

رئیس گروه ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان استان قم افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این اداره کل و با حضور تعداد زیادی از علاقمندان به ورزش، همایش بزرگ کویرنوردی همگانی خانوادگی در هجدهمین روز اردیبهشت ماه در قم برگزار شد.

وی با اشاره به تلاش‌های هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی قم در برگزاری این همایش، اضافه کرد: این همایش از کیلومتر 45 اتوبان قم - تهران در منطقه حوض‌سلطان آغاز شد و شرکت‌کنندگان طبق هماهنگی‌های به عمل آمده از ساعت هفت صبح آماده حضور در این همایش بودند.

زند در پایان به استقرار چند پایگاه ورزش صبحگاهی در نقاط مختلف شهر اشاره کرد و افزود: با تلاش عزیزانمان در هیئت ورزش‌های همگانی استان قم برای این منظور در بسیاری از بوستان‌های سطح شهر بنرهایی نصب شده تا عموم مردم و علاقه‌مندان به ورزش در جریان چگونگی و زمان و مکان برگزاری برنامه‌های شاد و جذاب ورزش صبحگاهی قرار بگیرند.

// فارس

آدرس کوتاه :