جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

برگزاری همایش روز فرهنگ و منش پهلوانی در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برگزاری همایش روز فرهنگ و منش پهلوانی در قم


معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان قم از برنامه‌ریزی این اداره کل برای برگزاری همایش روز فرهنگ و منش پهلوانی و روز قشر بسیج ورزشکاران در قم خبر داد.

معاون توسعه ورزش استان قم خبر داد

 

روح‌الله رمضانی امروز در  قم، اظهار کرد: برنامه‌های معاونت توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان قم در بخش‌های همگانی و قهرمانی برنامه‌ریزی شده و در طول سال همایش‌های متنوع همگانی و همچنین مسابقات متنوع قهرمانی برگزار می‌کنیم.

وی ادامه داد: در بخش همگانی هدف ما این است که آمار 15 درصدی مشارکت و فعالیت مردم و شهروندان قمی در فعالیت‌های ورزش همگانی را افزایش بدهیم و کاری کنیم که مردم برای ورزش وقت بگذارند و از این طریق سلامت خود را تضمین بدهند.

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان قم اضافه کرد: در حوزه ورزش همگانی با برگزاری همایش‌های پیاده‌روی خانوادگی، کوهروی، دو همگانی، دوچرخه‌سواری و چندین برنامه دیگر، مردم را به محیط سالم و پاک ورزش سوق بدهیم.

وی یاد آور شد: در بخش ورزش قهرمانی نیز با توجه به اینکه 45 هیئت ورزشی در قم فعالیت می‌کنند، بیش از 40 هزار ورزشکار بیمه شده و سازمان یافته داریم که این تعداد ورزشکار در هیئت‌های مختلف توزیع شده‌اند و در رشته‌های مختلف برای کسب مقام و مدال تلاش می‌کنند.

رمضانی عنوان کرد: در طول سال اعزام‌های متنوعی به رقابت‌های لیگ و قهرمانی کشور در هر دو بخش آقایان و بانوان تمام رده‌های سنی انجام می‌شود، ضمن اینکه ورزشکاران نخبه و شاخص قم در تیم‌های ملی رشته‌های مختلف حضور دارند و برای ورزش قم و کشور افتخارآفرینی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در کنار فعالیت‌های متنوعی که برای توسعه همگانی و قهرمانی ورزش انجام می‌دهیم، سعی ما این است که کمی‌ها و کاستی‌های امکانات و فضای ورزشی را شناسایی کنیم و انتظارات مردم و جامعه ورزش را برای همه‌گیر کردن ورزش برآورده کنیم.

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان قم تصریح کرد: بخش دیگری از فعالیت‌های ما به موضوعات فرهنگی اختصاص دارد و به همین خاطر برنامه‌ریزی برگزاری همایش روز فرهنگ و منش پهلوانی و روز قشر بسیج ورزشکاران انجام شده است.

وی با بیان اینکه این همایش روز دوازدهم مرداد ماه سال جاری در سالن باستانی شهید فهمیده مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: همایش روز فرهنگ و منش پهلوانی و روز قشر بسیج ورزشکاران به مناسبت گرامیداشت هفته ترویج فرهنگ پهلوانی برگزار می‌شود.

رمضانی یادآور شد: همایش روز فرهنگ و منش پهلوانی و روز قشر بسیج ورزشکاران به همت معاونت ورزش و بسیج ورزشکاران اداره کل و با همکاری هیئت ورزش‌های باستانی و سپاه پاسداران استان قم برگزار می‌شود و قطعا برنامه‌ جذابی خواهد بود.

وی تصریح کرد: به منظور گرامیداشت هفته ترویج فرهنگ پهلوانی یکشنبه یازدهم مرداد ماه سال جاری این همایش باشکوه به انجام خواهد رسید و با توجه به نیاز ورزش به اخلاق و منش پهلوانی و سیاست‌گذاری‌های وزارت ورزش و جوانان و اداره‌کل ورزش و جوانان استان قم در اجرای برنامه‌های برای توسعه و اشاعه ورزش پاک و معنوی، این همایش برنامه‌ریزی شده است. / فارس

آدرس کوتاه :