رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

برگزاری کنسرت در قم حرکتی به‌دور از شأن این شهر مقدس است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برگزاری کنسرت در قم حرکتی به‌دور از شأن این شهر مقدس است


جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکومیت اقدام اداره‌کل ارشاد قم در برگزاری کنسرت موسیقی در قم پاسخگویی وزیر ارشاد نسبت به این موضوع را خواستار شدند.

واکنش جامعه مدرسین به برگزاری کنسرت در قم:

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در اطلاعیه‌ای نسبت به برگزاری کنسرت پرحاشیه در شهر مقدس قم واکنش نشان داد.

در این اطلاعیه آمده است: شهر مقدس قم به‌عنوان مرکز علمی و فقهی جهان تشیع و پایگاه انقلاب اسلامی شهر بصیرت و ایمان است. حفظ کرامت و حرمت قم، حفظ فرهنگ دینی و ارزش‌های اسلامی است.

اقدام موهن و غیرمنطقی مدیران فرهنگ و ارشاد قم در برگزاری کنسرت و حواشی و منکرات بیّن و شرم‌آور پیش‌آمده در آن، غیرقابل‌پذیرش و حرکتی به‌دور از شأن شهر مقدس قم بوده است.

برگزاری این کنسرت که به‌بهانه هفته دفاع مقدس در ام‌القرای کشور اسلامی «قم» صورت گرفت؛ متدینان را متأثر نمود. این حرکت ناشایست نه‌تنها حریم احکام الهی را نشانه رفت، بلکه قداست حرم اهل‌بیت(ع) را پاس ننهاد و مرجعیت بزرگ شیعه را به موضع واداشت.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌ویژه شخص وزیر ارشاد باید پاسخگو باشند؛ چرا در امر ترویج فرهنگ اسلامی و احیای ارزش‌های دینی آن‌گونه که باید، قدم برنمی‌دارند و مسئله کنسرت‌ها و حواشی آن را مصرّانه در نقاط مختلف کشور حمایت می‌کنند؟

تلاش برای خلاصه‌کردن فرهنگ و هنر در موسیقی، لطمه‌ای بزرگ به فرهنگ و ارزش‌های دینی و اسلامی است. اکنون که استان قم در موارد مختلف اعم از زیرساخت‌های اقتصادی، عمرانی و همچنین مسائل مربوط به اشتغال جوانان با مشکل روبه‌روست آیا این درست است که مسئولان برای رفع این کمبودها این‌چنین نسخه‌های خسارت‌باری را بپیچند؟

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکومیت قاطعانه این حرکت غیرارزشی و یادآوری لزوم توجه به ارزش‌های اسلامی و فرهنگی، خواستار برخورد با متولیان برگزاری این‌گونه کنسرت‌های پرحاشیه است. ‌ما به مسئولان اخطار می‌کنیم در شرایطی که کشور در سایه عمل به احکام الهی نیاز به همدلی، وحدت و آرامش دارد این‌گونه تحرکات به‌مصلحت آنها و کشور نیست و به پایگاه مردمی آنان آسیب وارد می‌کند.

در این اطلاعیه آمده است: باید توجه داشت صبر و حوصله مردم متدین و مراجع بزرگ محدود است، نگذارید در برخورد با این حرکات با حواشی زشتی که دارد مردم وارد عمل شوند که در آن صورت شاید خسارت‌های مادی و معنوی آن به‌راحتی قابل جبران نباشد. کسانی که مدعی ارتباط با مراجع و تقویت آن هستند، چرا در این امور بی‌توجهی می‌کنند؟

امید است مسئولان محترم ضمن توجه به هدایت‌ها و رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب، مراجع معظم تقلید و علمای اعلام «دامت برکاتهم»، فرصت خدمت در جبهه‌های فرهنگی انقلاب اسلامی را غنیمت شمرده و با تمام توان به تقویت و ترویج فرهنگ دینی و مبارزه با جبهه ضداخلاقی و انسانی فرهنگ غربی تلاش کنند./تسنیم

آدرس کوتاه :