جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

برگزاری یازدهمین اجلاس سراسری مدیران حوزه‌های علمیه خواهران در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برگزاری یازدهمین اجلاس سراسری مدیران حوزه‌های علمیه خواهران در قم


معاون شهرستان‌های حوزه‌های علمیه خواهران از برگزاری یازدهمین اجلاس سراسری روسای هیئت امنا و مدیران واحدهای آموزشی و تربیتی حوزه‌های علمیه خواهران در قم با سخنرانی آیت‌الله مکارم‌شیرازی در روز اول بهمن ماه خبر داد.

حجت‌الاسلام ابراهیمیان؛

حجت‌الاسلام رسول ابراهیمیان در نشست مطبوعاتی با اشاره به یازدهمین اجلاس سراسری روسای هیئت امنا و مدیران واحدهای آموزشی و تربیتی حوزه‌های علمیه خواهران اظهار کرد: مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران سالانه اجلاسی با حضور موسسان و مدیران و کسانی که مدرسه علمیه را تاسیس کردند، برگزار می‌کند.

وی با اشاره به اهداف اجلاس سراسری روسای هیئت امنا و مدیران واحدهای آموزشی و تربیتی حوزه‌های علمیه خواهران گفت: تبیین اهمیت و نقش جایگاه مدیران در اداره مدارس، بسترسازی ارتباط صمیمی، مستمر، هدفمند و تحکیم ارتباط بین مدیران، موسسان و مسئولان مرکز و هماهنگی و تجمیع آرا و عقاید در زمینه اداره مدارس علمیه از جمله اهداف این اجلاس است.

‌معاون شهرستان‌های حوزه‌های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: دستیابی به راهکارهای عملی برای برطرف کردن مشکلات و معضلات پیش رو و انتقال آخرین تغییرات و خط مشی ستاد به مدیران و موسسان از اهداف دیگر این اجلاس سراسری است.

وی عنوان کرد: این تبادل نظر بین مدیران، ‌موسسان و مسئولان منجر به روان‌تر شدن اداره مدارس می‌شود و به طور طبیعی اثر آن در حوزه علمیه و تربیت طلبه تجلی پیدا می‌کند.

ابراهیمیان از برگزاری یازدهمین اجلاس سراسری روسای هیئت امنا و مدیران واحدهای آموزشی و تربیتی حوزه‌های علمیه خواهران در روزهای 30 دی و اول بهمن امسال خبر داد و افزود: این اجلاس با حضور مدیران و روسای هیئت امنا در سالن اجلاس مدرسه امام کاظم(ع) برگزار می‌شود و در روز دوم آیت‌الله مکارم شیرازی و حجت‌الاسلام جمشیدی مدیر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به ایراد سخنرانی می‌پردازد.

وی با بیان اینکه در کمیسیون‌های اجلاس نقش و وظایف هیئت‌های امنا در واحدهای آموزشی و تربیتی بررسی می‌شود، گفت: موضوعات کمیسیون‌ها در زمینه ارتباط هیئت امنا با آموزش، فرهنگ، پژوهش، ساماندهی، نظارت و پشتیبانی است.

معاون شهرستان‌های حوزه‌های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: 413 حوزه علمیه در سطح کشور وجود دارد که از این تعداد 358 واحد سطح دو، 54 واحد سطح سه کارشناسی ارشد و یک واحد تخصصی سطح چهار است.

وی یادآور شد:‌ شش حوزه علمیه سطح دو، یک حوزه علمیه سطح سه و یک مرکز تخصصی تربیت استاد در شهر قم وجود دارد.

ابراهیمیان عنوان کرد: ساختار مدارس علمیه خواهران به این صورت است که با هیئت امنا اداره می‌شوند و تعداد هیئت امنا از هفت تا 9 نفر است و خیران و روحانیون نیز در این هیئت امنا حضور دارند.

آدرس کوتاه :