جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری 16 نمایشگاه عرضه محصولات تولیدی قم تا پایان سال جاری - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برگزاری 16 نمایشگاه عرضه محصولات تولیدی قم تا پایان سال جاری


رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: 16 نمایشگاه عرضه محصولات تولیدی قم در محل نمایشگاه دایمی این استان تا پایان سال 94 برگزار می شود.

قم

احمد ذاکری عصر دوشنبه در دومین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قم اظهار داشت: در ابتدای سال جاری در تقویم نمایشگاهی استان برگزاری 30 نمایشگاه پیش بینی شده بود.
وی با بیان اینکه به علت مجاورت و همجواری محل نمایشگاه دایمی با ساختمان استانداری این اقدام تاکنون انجام نپذیرفته است، افزود: با تشکیل سلسله جلسه هایی با معاونت پشتیبانی و منابع انسانی استانداری موانع موجود بر سر راه برگزاری نمایشگاه احصا و رفع شده و در حال حاضر امکان برپایی نمایشگاه فراهم شده، که در این راستا نمایشگاه عرضه محصولات خانگی در دهم شهریورماه جاری برگزار می شود.
دبیر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قم با اشاره به چگونگی تشکیل ستاد یاد شده، تصریح کرد: این ستاد طبق مصوبه سیزدهم اردیبهشت ماه سال 94 در جهت اجرای اصل 138 قانون اساسی به ریاست استاندار و دبیری رییس سازمان صنعت تشکیل شده، و مهمترین وظیفه آن بررسی، تبادل نظر و ایجاد هماهنگی برای حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی است.
وی با اشاره به اهتمام جدی سازمان صنعت قم نسبت به پیگیری و حل مشکلات واحدهای تولیدی، افزود: این سازمان حتی پیش از تصویب این مصوبه هیات دولت و ارایه دستورالعمل تشکیل آن، با هماهنگی اتاق بازرگانی، اداره کل اقتصادی استانداری و خانه صنعت و معدن کار بازدید و سرکشی هفتگی از واحدهای صنعتی استان را آغاز کرده بود.
ذاکری با اشاره به تشکیل چهار کمیته فرعی ذیل این کارگروه، کارگروه های امور مالیاتی، امور بانکی، امور زیر بنایی و محیط زیست و همچنین کارگری تامین اجتماعی و بهداشت را از جمله آن عنوان کرد.
وی در پایان با اشاره به معضل مالیات به عنوان یکی از عمده ترین مشکلات واحدهای تولیدی، این معضل را یک معضل فرا استانی توصیف کرد و افزود: به اذعان بسیاری از صنعتگران استان تشکیل کارگروه ستاد تسهیل رفع موانع تولید بارقه امیدی را در حوزه صنعت، معدن و تجارت استان بوجود آورده است

آدرس کوتاه :