جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

بزرگترین وظیفه شوراها عمل به قانون و احترام به مردم است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بزرگترین وظیفه شوراها عمل به قانون و احترام به مردم است


استاندار قم گفت: امروز بزرگترین وظیفه شوراها عمل به قانون و احترام به مردم است و باید دریابیم که همواره باید قانون مداری را در کشور توسعه داده و مردم را به قانونمداری دعوت کنیم.

حجت الاسلام صالحی منش؛

حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق صالحی منش در همایش بزرگداشت روز ملی شوراها در تالار معصومیه استانداری قم بیان داشت: در شرایط کنونی تمام مسائلی که در کشور می گذرد از دید مردم و شوراها پنهان نیست و از اعضای شورای شهر تا نمایندگان مجلس و رییس جمهوری همه با رای مردم انتخاب می شوند.

وی ابراز داشت: هر کسی در نظام اسلامی پستی دولتی دارد ارتباط تنگاتنگ با انتخاب مردم دارد و این افتخار بالایی برای نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: آزادی بیان در جمهوری اسلامی موج می زند و خوبی شوراها به آن است که پارتی بازی و رانت در آن وجود ندارد و وجود شورا برای مشخص شدن بودجه و رصد ارتباطات پولی شهرداری ها ضروری است.

استاندار قم گفت: افتخار نظام ما این است که هر فردی می تواند فریاد بزند و نظر خود را بیان کند گرچه ممکن است این حرف به حق یا ناحق باشد اما هیچ کس نمی تواند در کشور سر سوزنی از قدرت خود سوء استفاده کند.

صالحی منش افزود: ادارات دولتی موظف هستند به خوبی حامی شوراها باشند و این در حالی است که اعضای شوراها باید قدر دولت را بدانند و همدل و همزبان با دولت باشند.

وی بیان داشت: احترام ویژه ای برای شورا قائل هستیم و در شورا باید کار با سرعت خود پیش رود و نباید به مسائل کوچک توجه شود.

وی با اشاره به موضوع انتخاب شهردار جدید قم گفت: در تمامی مراحل انتخابات شهردار با شورای شهر مشورت می کردیم و اختلاف نظری بین بنده با اعضای شورا در زمینه انتخاب شهردار وجود نداشت و شورای شهر قم احترام ویژه ای برای دولت قائل است.

همایش بزرگداشت روز ملی شوراها با حضور اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای قم برگزار شد و شرکت کنندگان در آن با آخرین دستاوردهای فعالیت شوراها آشنا شدند.

آدرس کوتاه :