جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

بزرگداشت روز حفاظت از جنگل‌ها در استان قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بزرگداشت روز حفاظت از جنگل‌ها در استان قم


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: برنامه نمادین روز حفاظت از جنگل‌ها با حضور استاندار قم و جمعی از مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی روز پنجشنبه هشتم مردادماه برگزار می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم مطرح کرد

به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رحمان دانیالی در جلسه هماهنگی برنامه‏‌‏ها و اقدامات روز حفاظت از جنگل‏‌‏ها در سخنانی اظهار کرد: متاسفانه در دهه‏‌‏های گذشته با وجود طرح‏‌‏های حفاظتی و حمایتی، تخریب و برداشت قاچاق از جنگل‌ها افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه سرانه جنگل در کشورمان حدود 1600 مترمربع بوده و این رقم نسبت به سرانه جهانی آن بسیار کمتر است خاطرنشان کرد: جنگل‏‌‏ها نقش موثر و بی‌بدیل در تامین سلامت جوامع انسانی و بقاء گونه‏‌‏های گیاهی و جانوری دارند و حفاظت از این مواهب الهی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به نامگذاری روز هشتم مردادماه سال جاری با عنوان «جنگل، رمز حیات» و با شعار «نگذاریم بمیرد جنگل که جهان خواهد مرد» گفت: امیدواریم هشتم مرداد روزی نمادین برای آغاز حرکت اجتماعی و فرهنگی برای حفظ و حراست از جنگل‏‌‏های طبیعی کشور باشد.

وی با بیان اینکه استان قم دارای اکوسیستم جنگل‏‌‏های کویری که یکی از پنج نوع جنگل در کشورمان است برخوردار است تصریح کرد: در راستای بزرگداشت روز حفاظت از جنگل‌ها، برنامه بازدید از یکی از ذخیره‌گاه‌های ارزشمند جنگل‌های کویری استان قم روز پنجشنبه هشت مردادماه با حضور جمعی از مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی، اعضای تشکل‏‌‏های مردم نهاد زیست محیطی و خبرنگاران و اصحاب رسانه استان برگزار می‌شود.

دانیالی گفت: امیدواریم با گسترش آگاهی‏‌‏ها نسبت به منابع و زیستگاه‌های طبیعی استان قم و افزایش حساسیت عمومی برای حفظ و حراست از محیط زیست، بتوانیم به سطح مطلوبی از شاخص‏‌‏ها و مولفه‏‌‏های زیست محیطی دست یابیم. / فارس

آدرس کوتاه :