جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

بسیج همگانی برای بیداری مردم در زمینه رعایت حجاب - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بسیج همگانی برای بیداری مردم در زمینه رعایت حجاب


یکی از مراجع عظام تقلید گفت: نهادهای دولتی، ملی، علما و غیر علما باید مردم را بیدار کنند، زیرا بی‌عفتی ضررهای بسیاری دارد و سلطه اجنبی است.

آیت‌الله سبحانی؛

آیت‌الله جعفر سبحانی در درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم برگزار شد، با اشاره به آیه 41 سوره حج اظهار کرد: خداوند در 22 بهمن به ما قدرت بخشید و نظام فاسد از بین رفت و نظام اسلامی برقرار شد.

وی خاطرنشان کرد: خداوند در 22 بهمن همه نعمت‌ها را به مسلمانان داد و در نتیجه می‌توانستند به راه‌اندازی دبستان اسلامی و قرض‌الحسنه و امور دیگر بپردازند و وزارتخانه‌ها، نهادها، شهرداری‌ها و نیروهای اسلامی در اختیار روحانیت و مسلمانان قرار گرفت.

این مرجع تقلید عنوان کرد: این نعمت را باید شاکر باشیم و باید نماز را برپا داریم و کاری نکنیم که در ادارات و کارخانه‌ها ‌نماز اقامه نشود.

وی گفت: چند سال است که در روزنامه‌ها می‌گویند حجاب؛ از بس گفته شده و عمل نشده قبحش از بین رفته است.

سبحانی ادامه داد: نهادهای دولتی، ملی، علما و غیر علما باید مردم را بیدار کنند، زیرا بی‌عفتی ضررهایی دارد و سلطه اجنبی است.

وی با اشاره به وجود 80 هزار طلبه در قم گفت: برخی مساجد تهران و برخی از شهرهای کشور خالی از امام جماعت است، این امر شکرانه نیست اینکه همه در اینجا در جا بزنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر علاقه‌مند هستیم که این نظام باشد، باید رنج و سختی را تحمل کنیم و اگر می‌توانیم خارج از قم منشا اثر باشیم، باید برویم زیرا در مقابل رنج و سختی، اجر و پاداش می‌دهند.

آدرس کوتاه :