جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

بهره‌گیری از تبلیغات غیرمستقیم برای ترویج نماز - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بهره‌گیری از تبلیغات غیرمستقیم برای ترویج نماز


استاندار قم گفت: نامگذاری میدانی به نام نماز چندان در بحث ترویج این عبادت عظیم مؤثر نیست بلکه می‌توان به طور غیرمستقیم شعارهای مرتبط با نماز را مورد استفاده قرار داد.

استاندار قم عنوان کرد

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق صالحی‌منش عصر امروز در جلسه شورای اقامه نماز استان قم که در استانداری قم برگزار شد اظهار کرد: نقش آموزش و پرورش در ترویج نماز اهمیت بیشتری نسبت به سایر ادارات دارد.

وی افزود: وضعیت موجود در بحث اقامه نماز در ادارات قم مطلوب است و معمولا دیده می‌شود که ظرفیت نمازخانه‌ها در نهادها و ادارات قم تکمیل می‌شود.

استاندار قم با بیان اینکه اقامه نماز جماعت در ادارات قم متداول است گفت: در بحث طراحی و نصب المانی برای ترویج نماز در قم هم لازم است ادارات مسئول مانند ارشاد و شهرداری با یکدیگر تعامل لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: شعارهای خوبی در بحث نماز در دین اسلام وجود دارد که از آن جمله می‌توان به عبارت الصلوة عمودالدین اشاره کرد که جای کار بسیاری برای طراحی المان یا استفاده از تبلیغات مربوط به نماز دارد.

صالحی‌منش عنوان کرد: البته به نظر می‌رسد نامگذاری میدانی به نام نماز چندان در بحث ترویج این عبادت عظیم موثر نباشد بلکه می‌توان به طور غیر مستقیم، شعارهای مرتبط با نماز را مورد استفاده قرار داد.

نماینده عالی دولت در استان قم با اشاره به ویژگی‌های شهر مقدس قم گفت: قم شهر نماز است و توقع می‌رود که همه زائران و مسافرانی که به این شهر سفر می‌کنند جلوه‌هایی از نماز را مشاهده کنند و به خاطر بسپارند.

وی اضافه کرد: لازم است اعضای حاضر در این جلسه، برنامه‌ریزی کاملی با نهادهای متبوع خود داشته باشند تا بتوانیم در جلسه بعدی، به جمع‌بندی کاملی برسیم.

صالحی‌منش با بیان اینکه نماز اصل دین و ستون خیمه اسلام محسوب می‌شود گفت: آیین الهی بر نماز استوار بوده و حضرت محمد(ص) بالاترین تاکیدات را نسبت به این امر داشته‌اند؛ عزت و عظمت اسلام به نمازی است که همه مسلمانان آن را به پا می‌دارند و به آن به عنوان رکن اصلی دین اعتقاد دارند.

استاندار قم افزود: طرح‌های مدون و دارای پشتوانه فکری، در شورای اقامه نماز استان قم به تصویب خواهند رسید تا شاهد گسترش فرهنگ نماز در آینده نزدیک باشیم.

// فارس

آدرس کوتاه :