رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

بهره‌گیری از فضای مجازی برای ارائه آموزش به اعضای شورای شهر - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


رئیس مرکز آموزش شورای عالی استان‌های کشور بر لزوم توجه به فضای مجازی جهت آموزش به اعضای شوراها اشاره کرد و گفت: کلیپ‌های آموزشی تهیه شده که در فضای مجازی انتشار یافته است.

رئیس مرکز آموزش شورای عالی استان‌ها تأکید کرد:

سید عابدین نوری در اولین همایش بانوان عضو شورای شهر سراسر کشور که در مرکز همایش‌های شهرداری قم برگزار شد آموزش را لازمه زندگی انسان توصیف و بیان کرد: آموزش موجب پرورش فکر انسان شده و انسان با فکر خود است که می‌تواند سرنوشتش را رقم بزند.

وی با تأکید بر اینکه قدم گذاشتن در حیطه آموزش و یادگیری موجب سبقت از دیگران در رسیدن به اهداف می‌شود، ابراز کرد: اعضای شوراها به‌عنوان نمایندگان مردم باید به آموزش در حیطه وظایف خود توجه کنند تا بتوانند منشأ خدمات ارزشمندی برای مردم باشند.

رئیس مرکز آموزش شورای عالی استان‌های کشور احیای مرکز آموزش این شورا را دست آوردی مهم عنوان و ادامه داد: تفاهم‌نامه آموزشی بین شورای عالی استان‌ها و وزارت کشور امضا شده است و سرفصل‌های آموزشی که اعضا شوراها به آن نیازمند هستند نیز تدوین‌شده  و چند دوره آموزشی نیز در برخی از شهرهای کشور برگزارشده است.

وی به بهره‌گیری از فضای مجازی به‌منظور آموزش را مورد اشاره قرارداد و گفت: کلیپ‌های آموزشی تدوین‌شده که در فضای مجازی انتشار یافته است.

نوری در ادامه با اشاره به تغییرات اساسی که در بودجه سال جاری و سال آینده شوراها به وجود آمده گفت: یکی از سرفصل‌های هزینه کرد در بودجه سرفصل آموزش است.

تخصیص ۳۰ درصد بودجه مصوب مجلس برای شوراها

در ادامه این همایش معاون اجرایی شورای عالی استان‌های کشور نیز طی سخنانی با اشاره به بودجه مصوب مجلس برای شوراها گفت: این بودجه در سال جاری ۹ میلیارد تومان بوده که تاکنون ۳۰ درصد آن تخصیص داده‌شده است.

جلال ممیزاده، در ادامه با اشاره به مراکز فرهنگی کشور گفت: نزدیک به ۶۲ ارگان و نهاد در کشور مبادرت به فعالیت‌های فرهنگی می‌کنند که برخی از آن‌ها نیز موازی کاری است و این در حال است که بودجه این مراکز نزدیک به ۴ هزار و ۵۰۰ میلیون تومان است ولی بودجه شوراها با حجم کار و گستردگی آن تنها ۹ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است./مهر

آدرس کوتاه :