جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

بهره‌گیری از فناوری‌های نوین برای مدیریت و دفع پسماندها در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بهره‌گیری از فناوری‌های نوین برای مدیریت و دفع پسماندها در قم


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: وضعیت مدیریت و دفع پسماندها در استان از نظر زیست محیطی و بهداشتی به هیچ عنوان مناسب نیست و این روند باید هرچه سریعتر با استفاده از روش‌ها و فناوری‌های نوین بهبود یابد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم مطرح کرد

 سید رحمان دانیالی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با دکتر ابوالفضل ایرانی‌خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم دیدار و در خصوص برخی آلودگی‌ها و معضلات زیست محیطی استان به گفت‌وگو پرداخت.

دانیالی در این دیدار با اشاره به اهداف مشترک با دانشگاه علوم پزشکی در تامین سلامت عمومی جامعه اظهار کرد: قطعا بی‌توجهی و غفلت از آلودگی‌ها و معضلات زیست محیطی در ابعاد مختلف، بهداشت و سلامت مردم و جامعه را با مخاطره جدی مواجه کرده و بیماری‌های خطرناک را گسترش می‌دهد.

وی با اشاره به برخی مشکلات و چالش‌های زیست محیطی در استان قم، وظایف و تکالیف نهادها و دستگاه‌های اجرایی مرتبط با مدیریت پسماند در استان قم را مورد توجه قرار داد و گفت: وضعیت مدیریت و دفع پسماندها در استان از نظر زیست محیطی و بهداشتی به هیچ عنوان مناسب نیست و این روند باید هرچه سریعتر با استفاده از روش‌ها و فناوری‌های نوین بهبود یابد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم بر ضرورت بی‌خطرسازی و مدیریت پسماندها و فاضلاب‌های عفونی و بیمارستانی تاکید کرد و گفت: این مسئله باید با جدیت از سوی دانشگاه علوم پزشکی پیگیری شود و امیدواریم هرچه سریعتر با تامین امکانات و تجهیزات مناسب در همه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به سطح مطلوبی از مدیریت پسماندهای بیمارستانی دست یابیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این دیدار با اشاره به اهداف و برنامه‌های مشترک و وجود ظرفیت‌های گسترده برای همکاری و هماهنگی با اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: امروز باید هرچه بیشتر مردم و مسئولان را نسبت به مخاطرات زیست محیطی آگاه و آشنا کرده و با ایجاد حساسیت عمومی در جامعه، در مسیر حفظ و حراست از محیط زیست گام برداریم.

ابوالفضل ایرانی‌خواه از برنامه‌ریزی گسترده دانشگاه علوم پزشکی قم برای مدیریت و دفع اصولی پسماندها و فاضلاب‌های بیمارستانی خبر داد و گفت: روند بی‌خطرسازی و مدیریت پسماندهای عفونی در مراکز درمانی استان باید بررسی و تکمیل شود و کمبودها و نقایص موجود را برطرف کنیم.

وی بر انجام پروژه‌های پژوهشی و تحقیقاتی مشترک و برگزاری جلسات منظم و مستمر به منظور دستیابی به اهداف زیست محیطی در استان قم تاکید کرد و گفت: مقابله با واحدهای آلاینده و آلودگی‌های زیست محیطی در مسیر تامین سلامت عمومی جامعه باید به صورت منسجم و با حضور موثر همه مردم و مسئولان و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی انجام شود.

آدرس کوتاه :