جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

بهره‌‌برداری از 3 بوستان جدید شهری در پردیسان - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بهره‌‌برداری از 3 بوستان جدید شهری در پردیسان


شهردار منطقه 8 قم گفت: تا پایان سال جاری سه بوستان جدید شهری در سطح منطقه هشت به بهره‌برداری خواهد رسید.

شهردار منطقه 8 قم خبر داد

 به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید عبدالله سلیمانی با اشاره به اینکه این بوستان در نزدیکی مجتمع مسکونی هزاره هشتم طلاب و جنب مسجد امام حسن عسگری (ع) واقع شده است، گفت: این بوستان در ابتدای سال جاری کلنگ‌زنی شده و اکنون در مراحل پایانی احداث قرار دارد و تاکنون بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: این بوستان دارای امکاناتی از قبیل سرویس بهداشتی، وسایل بازی کودکان، ست ورزشی و... خواهد بود.

شهردار منطقه 8 خاطرنشان کرد: هزینه احداث این بوستان 20 میلیارد ریال است که امیدواریم تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.

وی از احداث نخستین بوستان محله‌ای در سایت مسکن مهر خبر داد و گفت: این بوستان به نام انسیه که یکی از القاب حضرت زهرا(س) است نام‌گذاری گردیده و در زمینی به وسعت 20 هزار متر مربع در حال احداث است.

سلیمانی بیان کرد: بوستان انسیه در ابتدای سال 94 شروع به ساخت گردیده و تاکنون حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: این بوستان دارای امکاناتی همچون سرویس بهداشتی، زمین بازی کودکان، ست تندرستی و... خواهد بود.

شهردار منطقه 8 یادآور شد: هزینه احداث این بوستان یک میلیارد و 200 میلیون تومان بوده و امیدواریم تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.

وی از احداث بوستان 22 هزار متر مربعی 22 بهمن در منطقه 8 خبر داد و گفت: این بوستان در زمینی به وسعت 2.2 هکتار و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 400 میلیون تومان در حال احداث است و تاکنون 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

شهردار منطقه 8 خاطرنشان کرد: این بوستان همزمان با ایام‌الله دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی از توسعه و تجهیز بوستان غدیر خبر داد و گفت: این بوستان با وسعت بیش از 140 هکتار یکی از بزرگترین بوستان‌های شهر قم به شمار می‌رود.

شهردار منطقه 8 افزود: موزاییک فرش و جدول‌گذاری مسیرهای پیاده‌روی بوستان به طول 3500 متر، احداث پیست دوچرخه‌سواری به طول 650 متر، احداث زمین‌های ورزشی والیبال و فوتبال ساحلی، احداث 25 آلاچیق، زیرسازی و آسفالت و جدول‌گذاری مسیر دسترسی به پارک آبی به طول 600 متر از جمله اقدامات صورت گرفته در این بوستان جنگلی است. / فارس

آدرس کوتاه :