جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

بهره برداری از دو بیمارستان دولتی تا نیمه نخست امسال - صفحه اصلی

 

 

بهره برداری از دو بیمارستان دولتی تا نیمه نخست امسال

بهره برداری از دو بیمارستان دولتی تا نیمه نخست امسال


رئيس دانشگاه علوم پزشكي قم در برنامه گفت‌وگوی خبری با اشاره به برنامه‌های ویژه هفته سلامت گفت:هدف از این هفته تبیین ابعاد مختلف سلامت است البته تنها وزارت بهداشت متولی سلامت نیست بلکه تمامی نهادها در این زمینه نقش بسزایی دارند.

 

 

ایرانی خواه با توجه به این که در طرح تحول نظام سلامت به مسائل روحی و روانی توجه شده است افزود: زیرساخت‌های بیمارستانی و حوزه بهداشت و درمان در بخش سلامت روح و روان آن طوری که شایسته و در شأن مردم قم است تاکنون نبوده است.

 

 

وی خاطرنشان کرد: بیمارستان فرقانی با 350 تخت به عنوان یکی از بیمارستان‌های مجهز افتتاح شد و در دستور کار قرار گرفت تا بیمارستان نکویی به تخت‌ روانپزشکی مجهز شود.

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان این که رسانه ملی در انعکاس خدمات طرح تحول نظام سلامت به مردم نقش محوری داشت گفت: مردم و نهادها نیز باید در تحقق  هرچه بیشترشعار تحول نظام سلامت سهیم شوند.

 

 

ایرانی‌خواه به آغاز  طرح تحول سلامت از اردیبهشت سال 93  اشاره کرد و افزود: کاهش هزینه‌های درمان نخستین هدف این طرح بود و پس از ابلاغ آن به مراکز تشخیص درمانی هزینه‌ها کاهش پیدا کرد.

 

 

وی با بیان این که برای یک میلیون و 200 هزار نفر در طرح تحول نظام سلامت قرار گرفته اند گفت: برای تمام شهروندان پرونده سلامت تشکیل می‌شود.

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: طرح تحول در حوزه بهداشت برای تمام آحاد جامعه انجام می شود ودرآن توجه ویژه‌ای به مقوله ی پیشگیری پیش از درمان شده است.

 

 

ایرانی‌خواه افزود: بیمارستان امیر المؤمنین با 220 تخت و بیمارستانی 190 تختخوابی  در منطقه نیروگاه تا نیمه نخست سال جاری در خدمت مردم شریف قم قرار می‌گیرد.

 

 

وی در پایان برنامه گفتگوی خبری خاطرنشان کرد: احداث بیمارستان هزار تختخوابی آغاز با توجه به تعهد پیمانکار و سرمایه‌گذار طی سه سال آینده این بیمارستان بین المللی آماده خدمت رسانی به مردم می شود.

 

 

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.