جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

بهره برداری از نخستین هنرستان جامع تربیت بدنی در قم - نمایش محتوای گفتگوی خبری

 

 

در برنامه ی گفتگوی خبری قم؛

بهره برداری از نخستین هنرستان جامع تربیت بدنی در قم


همزمان با هفته دولت نخستین هنرستان جامع تربیت بدنی شهید حیدریان در پردیسان افتتاح شد.

مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان در برنامه ی گفتگوی خبری گفت:درسومین روز هفته دولت، نخستین هنرستان جامع تربیت بدنی شهید حیدریان در پردیسان با حضور استاندار،مدیر کل آموزش و پرورش و جمعی از مدیران استانی به بهره برداری رسید.


پورگلیان در ادامه افزود: هنرستان جامع تربیت بدنی شهید حیدریان، با4هزار متر زیربنا دارای سالن ورزشی،زمین چمن نخستین هنرستان مجهز استاندارد تربیت بدنی استان است.  


مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان با اشاره به این که بیش از یک سوم نیاز آموزشی استان را خیران تامین می کنند که این میزان از متوسط کشوری فراتر است،گفت:در هفته دولت 4پروژه آموزشی با توان خیران در روستا های سراجه،دولت آبادو مومن آباد افتتاح شد.


وی با اشاره به فعالیت 630 مدرسه دولتی در قم گفت:استان قم بالاترین تراکم دانش آموزی در کشور را دارد،50 درصد مدارس استان دو نوبته اداره می شود.


پورگلیان در ادامه افزود:در مناطق جدید شهری همچون پردیسان که تراکم دانش آموزی بیشتری دارد،مدارس جدید به سرانه آموزشی اضافه شد و در مناطق مرکزی شهربا نوسازی زیر ساخت ها مشکلات مرتفع شد.


وی با اشاره به ضریب 32/2درصدی رشد جمعیتی استان عنوان کرد:طی پنج سال نرخ موالید استان قم به 27هزار،رسید که باورود به سن آموزش، این جمعیت نیازمند 20مدرسه با 240کلاس با اعتباری بالغ بر50میلیارد تومان است.


مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان با توجه به تخصیص بودجه مورد نیاز خاطرنشان کرد:اعتبار 20 میلیون تومانی استانی صرف تعمیر و نوسازی تجهیزات واعتبارات ملی هم صرف تخریب و بازسازی مدارس می شود.


پور گلیان بیان کرد: از مجموع 630 مدرسه استان 50 درصد مدارس، مستحکم،25 درصد تخریبی و 25 درصد نیازمند مقاوم سازی است.


وی با بیان این که در چهار سال گذشته 59 مدرسه در استان از اعتبارات ملی تخریب و نوسازی شد،گفت:مدارس با بافت فرسوده درهسته مرکز شهر باید با شتاب بیشتری نوسازی شود.


مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان در ادامه با اشاره به استاندارد سازی مدارس روستایی گفت:طی 4 سال گذشته برای جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار، 125فضای آموزشی از خطر سیستم گرمایشی نامناسب، ایمن سازی شد.


پورگلیان با توجه به این که 50 درصد مدارس استان استاندارد سازی شده است بر لزوم ایمن سازی سیستم گرمایشی تاکید کرد.


مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان از تجهیز 21 درصدی مدارس استان به کارگاه رایانه ای خبر داد و گفت: در شاخص‌های مصوب آموزش و پرورش همان‌طوری که به فضای فیزیکی و تجهیز مدارس توجه شده، باید به فناوری توجه ویژه شود.


آدرس کوتاه :