رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

بهره برداری از 23 پروژه کشاورزی همزمان با هفته دولت در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


رییس جهاد کشاورزی قم از افتتاح 23 پروژه کشاورزی با اعتبار در حدود 11 میلیارد تومان همزمان با هفته دولت در این استان خبر داد.

محمد رضا طلایی با بیان اینکه پروژه های کشاورزی آماده بهره برداری در هفته دولت بیشتر مربوط به مباحث آب و خاک است، اظهار داشت: با توجه به چالش های بوجود آمده در زمینه آب و خاک در استان عزم و اراده سازمان بیشتر ورود به بحث های آبی است، تا روش های نوین آبیاری و بهینه سازی در راستای الگوی کشت به بهترین شکل ممکن انجام شود.
این مسوول با بیان اینکه عمده پروژه های هفته دولت در زمینه آبیاری قطره ایی باغات با آخرین روش های مرسوم آن است، افزود: در این هفته پروژه هایی در قالب آبیاری با طیف محصولات زراعی و سیفی جات به بهره برداری خواهد رسید.
طلایی با اشاره به احداث تعدادی گلخانه و صنایع تبدیلی و تکمیلی به عنوان دیگر پروژه کشاورزی آماده بهره برداری در هفته دولت، تصریح کرد: تعدادی صنایع تبدیلی و تکمیلی و واحدهای مکانیزه دامداری نیز از جمله دیگر پروژه های در دست بهره برداری در هفته بزرگداشت دولت محسوب می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کل اعتبار پروژه های آماده بهره برداری در این هفته از محل منابع ملی تامین شده به تبیین تعداد پروژه های قابل افتتاح با ذکر اعتبار، میزان اشتغال زایی و تعداد خانوار بهره مند از آن پرداخت، و افزود: تعدا پروژه های آب و خاک 12 مورد است.
وی تعداد اشتغالزایی برای این پروژه را 3 نفر و تعداد خانوار بهره مند از آن را 213 مورد عنوان کرد، و افزود: در این هفته در بخش تولیدت دامی نیز تعداد 4 پروژه آماده بهره برداری شده که برای 18 نفر اشتغالزایی در بر داشته و 12 خانوار نیز از آن بهره مند می شوند.
این مسوول با اشاره به تعداد 2 پروژه در بخش تولیدات گیاهی کل اعتبار و سرمایه مصرف شده برای آن را 12 هزار و 700 میلیون ریال عنوان کرد، و افزود: این تعداد پروژه برای 35 نفر اشتغالزایی کرده و 6 خانوار نیز از بهره مند می شوند.
طلایی همچنین با اشاره یک مورد پروژه در بخش شیلات اعتبار آن را 4 هزار میلیون ریال عنوان کرد، و افزود: میزان اشتغالزایی این پروژه 3 نفر و تعداد خانوار بهره مند از آن نیز 6 نفر است.
رییس جهاد کشاورزی قم همچنین تعداد پروژه های مربوط به صنایع کشاورزی را 4 پروژه و اعتبار آن را 345 هزار و 95 میلیون ریال دانست، و افزود: این پروژه برای 55 نفر اشتغال زایی کرده و 6 خانوار نیز از آن بهره مند می شوند

آدرس کوتاه :