جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

بودجه سال ۹۴ شهرداری قم بیش از دو برابر افزایش یافت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بودجه سال ۹۴ شهرداری قم بیش از دو برابر افزایش یافت


شهردار قم با اعلام خبر افزایش دو برابری شهرداری قم گفت: کل بودجه سال ۹۴ شهرداری قم ۲۰ هزار و ۴۳۱ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

دلبری خبر داد؛

محمد دلبری در صد و سومین جلسه شورای اسلامی که صبح امروز در محل شورای شهر برگزار شد ضمن تبریک سالروز ورود حضرت معصومه (س)، از دست اندرکاران احداث پل 9 دی تقدیر کرد و اظهار داشت: فاز نخست پل 9 دی بود و فاز دوم آن مانده است.

شهردار قم با اشاره به بودجه سال 94 شهرداری و تدوین افزود: شهرداری قم برای چهارمین سال متوالی تا پایان دی ماه و سر موعد لایحه بودجه 94 را تحویل می‌دهد تا شورای شهر فرصت کافی برای بررسی آن را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه بودجه امسال مبتنی رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب و بر مبنای اقتصاد مقاومتی است افزود: رویکرد بودجه سال 94 شهرداری به اسناد بالادستی و مصوبات شورای شهر است.

دلبری با اشاره به اینکه در سال جاری شورای سیاستگذاری بودجه در شهرداری قم ایجاد شده بود عنوان کرد: کمیته تلفیق نیز  برای اعتبارات ملی و کمیته پیش بینی درآمد و هزینه‌های جاری نیز تشکیل شد.

شهردار قم خاطرنشان کرد: در بودجه 94  تکمیل پروژه‌های ناتمام، اقتصاد مقاومتی، توسعه حمل و نقل عمومی، کاهش آلاینده‌ها، کاهش وابستگی به منابع حاصل از عوارض ساختمانی تا سقف 22 درصد از جمله ویژگی‌های بودجه سال 94 است.

وی با بیان اینکه استان قم کمترین میزان وابستگی را به بودجه عوارض ساختمانی دارد، افزود: توجه به محیط زیست، افزایش نشاط اجتماعی و شهر هوشمند از دیگر ویژگی‌های بودجه پیش بینی شده است.

دلبری با بیان اینکه بودجه پرسنل مدیریت شهری دو برابر شده اظهار داشت: بودجه پیشنهادی سال 94 نسبت به سال گذشته افزایش دوبرابر ی داشته است.

شهردار قم کل بودجه سال 94 شهرداری  قم را20 هزار و 431 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: از این میان 13 هزار میلیارد ریال منابع داخلی و فروش اوراق مشارکت که 22 درصد آن بالغ بر 2 هزار 880 بودجه جاری و 78 درصد آن برابر 10 هزار و 120 میلیارد ریال بودجه عمرانی است.

وی افزود: در بودجه امسال 2 هزار میلیارد ریال فاینانس، 2800 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی، 900میلیارد ریال بودجه استانی و ملی و  1731 میلیارد ریال سازمان‌ها در نظر گرفته شده است.

آدرس کوتاه :