جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

بوستان های قم مشکلات ایمنی عدیده دارند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بوستان های قم مشکلات ایمنی عدیده دارند


شهردار قم در جمع اعضای شورای اسلامی این شهر به دارا بودن مشکلات ایمنی عدیده در بوستان های قم معترف شد.

سق

سید مرتضی سقائیان نژاد روز یکشنبه در جلسه رسمی شورای شهر قم با اشاره به این که هم اکنون تمامی 38 بوستان منطقه یک شهری قم مورد بررسی قرار گرفته اند و تمام آن ها غیر ایمن هستند گفت: باید این واقعیت که بوستان های ما غیر ایمن هستند را بپذیریم و اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهیم.

وی عنوان داشت: ایمنی تنها به مساله برق بوستان ها مرتبط نیست بلکه باید در اقدامات عمرانی و مبلمان شهری نیز به مساله ایمنی توجه لازم صورت پذیرد.

سخنگوی شورای شهر: قصور مسوولان منطقه چهار در برق گرفتگی نوجوان 12 ساله مبرز است

سخنگوی شورای شهر قم نیز دراین جلسه بیان داشت: شهرداری قم باید گزارش های مبسوطی را از مورد برق گرفتگی یک دختر چهار ساله در سال گذشته به شورا تحویل دهد و عنوان کند با کسانی که در آن حادثه مقصر بودند چه برخوردی صورت گرفته است.

عباس ذاکریان افزود: سامانه 137 در مورد مساله ایمنی خوب کار کرده است و مشکل برق بوستانی که نوجوانی در آن دچار حادثه شد را به عنوان پیام خطرساز به عوامل مربوطه پیامک کرده است.

وی ادامه داد: مسوول برق منطقه چهار شهرداری قم دارای مدرک فوق دیپلم برق است اما دو نفر زیر مجموعه وی باغبان بوده و سررشته ای از برق ندارند.

وی افزود: مسوول برق منطقه چهار با مافوق خود مکاتبه کرده و تقاضای نیروی متخصص کرده است اما کسی به آن توجه نکرده است.

ذاکریان ادامه داد: وی حتی تقاضای خرید برای تجهیزات ایمن سازی داشته است که مورد موافقت قرار نگرفته است.

وی تاکید کرد: با بررسی های اولیه خود دریافتیم که قصور مسوولان منطقه چهار در برق گرفتگی اخیر مبرز است لذا باید شاهد برخورد لازم با خاطیان باشیم و این برخورد به گوش مردم هم برسد.

اقدامات غیر ایمن شهرداری تنها به بوستان ها محدود نمی شود

وحید شایسته نیک از اعضای شورای اسلامی شهر قم هم در این جلسه گفت: اقدامات غیر ایمن شهرداری تنها به بوستان ها محدود نمی شود و به خاطر برخی اقدامات غیر ایمن شهرداری در زمینه ترافیک، هر روز یا یک روز در میان کشته حوادث ترافیکی داریم.

وی اضافه کرد: اگر مطبوعات موضوع مشکلات ترافیکی را پیگیری نمی کنند دلیلی نمی شود که شورای اسلامی شهر نیز به آن اهمیت ندهد چرا که در قبال این اتفاقات مسوول هستیم.

آدرس کوتاه :