جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

بیانات محکم و مقتدر مقام معظم رهبری سبب عقب‌نشینی آل‌سعود شد. - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بیانات محکم و مقتدر مقام معظم رهبری سبب عقب‌نشینی آل‌سعود شد.


عضو هیئت علمی جامعه المصطفی با بیان این که رژیم آل‌سعود به این موضوع اذعان دارد که ایران از نظر اقتدار و تأثیر‌گذاری در منطقه از آن‌ها برتر است، گفت: مقام معظم رهبری با صلابت و اقتدار خود وارد موضوع حادثه منا شدند که سبب کوتاه‌آمدن مقامات سعودی شد.

آیت‌الله غرویان:

آیت‌الله محسن غرویان ، با اشاره به بازگشت جان‌باختگان حادثه منا به کشور و سخنان مقام معظم رهبری خطاب به رژیم آل‌سعود و قاطعیت ایشان در زمینه واقعه منا، اظهارداشت: تجربه نشان داده آل‌سعود از طریق رفاقت و یا ترس تحت تأثیر قرار می‌گیرد که در موضوع واقعه منا این موضوع اثبات شد.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی افزود: مقام معظم رهبری ابتدا دریک سخنرانی نسبت به حادثه اسفناک منا، واکنش نرمی از خود نشان دادند و فرمودند که آل‌سعود باید مسئولیت این واقعه را بپذیرد و با انصاف عمل کند، ولی چون این موضوع نتیجه نداد رهبر انقلاب با برخوردی تند وارد موضوع شدند و فرمودند که ما بی‌احترامی به جان‌باختگان و حجاج را تحمل نمی‌کنیم.

آیت‌الله غرویان با بیان اینکه رژیم آل سعود این موضوع را می‌داند که ایران از نظر قدرت و اقتدار و تأثیرگذاری در منطقه از آن‌ها برتر است، بیان کرد: مقام معظم رهبری با صلابت و اقتدار خاصی که داشتند، وارد موضوع حادثه منا شدند که نحوه برخورد ایشان نیز بسیار تأثیرگذار بود و سبب شد بلافاصله مقامات سعودی واکنش نشان دهند و همکاری لازم با جمهوری اسلامی را انجام دهند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به مدیریت بی‌نظیر مقام معظم رهبری در حل مشکلات کشور و جهان اسلام، عنوان کرد: تجربه 25 سال گذشته نشان داده که مقام معظم رهبری در مواقع بحرانی، حکمیانه‌ترین موضع‌گیری‌ها را انجام می‌دهند و برخوردهای قاطع و موضع‌گیری‌های مناسب ایشان سبب شده تا بحران‌های کشور و منطقه حل شود./تسنیم

آدرس کوتاه :