جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

بیداری بشریت از برکات حضور کریمه اهل بیت (س) در قم است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بیداری بشریت از برکات حضور کریمه اهل بیت (س) در قم است


رئیس موسسه روایت سیره شهدا گفت: به برکت حضور حضرت معصومه (س) در قم و تشکیل حوزه شیعی، انقلاب اسلامی توسط فرزند این حوزه پایه‌ریزی شد و از برکت این انقلاب امروز شاهد هستیم که بیداری بشریت آغاز شده است.

حجت الاسلام ماندگاری؛

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ماندگاری امشب در شام شهادت حضرت فاطمه معصومه (س) در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر با اشاره به اینکه کریمه اهل بیت (س) 17 روز در شهر مقدس قم حضور داشتند، تصریح کرد: به برکت انفاس این بانوی کریمه سرزمین قم حرم اهل بیت (ع) شد و سال‌های سال ما از برکت انفاس قدسی ایشان بهره‌مند هستیم.

وی تشکیل پایگاه نشر معارف اهل بیت (ع) در قم را از برکات حضور کریمه اهل بیت (س) دانست و اضافه کرد: به برکت حضور ایشان و تشکیل حوزه شیعی، انقلاب اسلامی توسط فرزند این حوزه پایه‌ریزی شد و از برکت این انقلاب امروز شاهد هستیم که بیداری بشریت آغاز شده است.

رئیس موسسه روایت سیره شهدا با اشاره به اینکه امیدواریم که طبق فرموده امام راحل همه این تلاش‌ها مقدمه‌ای برای ظهور حضرت ولیعصر (عج) باشد، تصریح کرد: از دیگر برکات حضور این بانو در سرزمین قم تربیت عالمان دینی بسیار بود که سرآمد آنها امام خمینی (ره) بودند که در کنار این مضجع شریف انقلاب اسلامی را آغاز کردند و امروز شاهد هستیم که از برکات این انقلاب تشنگان معارف اسلامی در سراسر دنیا سیراب شده‌اند.

وی با اشاره به جایگاه خاص و ویژه حضرت معصومه (س) در مقایسه با دیگر فرزندان اهل بیت (ع) خاطرنشان کرد: ایشان دارای ویژگی‌های بسیاری هستند و همین ویژگی‌ها سبب متمایز شدنشان نسبت به دیگر امامزادگان شده است.

ماندگاری نخستین ویژگی آن حضرت را «من الله» بودن به معنای اجازه خدا داشتن دانست و افزود: کسی که در اعمال خود اجازه خدا را داشته باشد خداوند نیز همواره یاریگر او خواهد بود.

وی تصریح کرد: باید چنین رویکردی در همه امور ما اعم از سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جامعه مورد توجه قرار بگیرد و اگر چنین شود تاثیرات ارزنده آن را شاهد خواهیم بود.

رئیس موسسه روایت سیره شهدا دیگر ویژگی ایشان را «الی الله» بودن دانست و یادآور شد: انسان باید در مسیری حرکت کند که او را به خدا برساند و ایران اسلامی در چنین مسیری حرکت می‌کند و این در حالی است که قبل از انقلاب اسلامی جوانان بهره‌ای از شیرینی معارف الهی نبرده‌ بودند ولی از برکت انقلاب جوانان این کشور مشتاق جهاد و شهادت شدند.

وی ویژگی سوم حضرت را «مع الله» به معنای با خدا بودن توصیف کرد و گفت: حرکت برای رضا خدا و به کمک خدا دیگر ویژگی‌هایی هستند که در زندگی کریمه اهل بیت (س) قابل مشاهده است و ما شاهد این هستیم که این ویژگی‌ها در انقلاب اسلامی ایران نیز متجلی است.

آدرس کوتاه :