جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

بیرق سرخ (ویژه تاسوعا) - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

بیرق سرخ (ویژه تاسوعا)

بیرق سرخ (ویژه تاسوعا)


Loading the player...

 

ويژه برنامه بيرق سرخ با هدف آشنا ساختن اقشار مردم از هدف والاي سيد وسالار شهيدان امام حسين (ع) از قيام عاشورا و تحت پوشش دادن ابراز عشق و علاقه مندي محبان آن بزرگوار در مراسم عزاداري در حرم مطهر حضرت معصومه (س) در صبح تاسوعاي حسيني ساعت 10:00 صبح از سيماي مرکز قم تهيه وپخش گرديد.

امام صادق عليه السلام فرمودند: تاسوعا روزي بود که حسين عليه السلام و اصحابش را در کربلا محاصره کردند و سپاه شام بر قتل آن حضرت اجتماع نمودند
در اين روز شمر ملعون براي حضرت عباس عليه السلام و برادرانش امان نامه آورد

حضرت عباس عليه السلام در جواب فرمودند:چه مي گويي؟شمر گفت:من از جانب امير براي شما امان نامه آورده ام. شما خود را به خاطر حسين عليه السلام به کشتن ندهيد. حضرت عباس عليه السلام با صداي بلند فرمود:"لعنت خدا بر تو وامير تو (و برامان تو ) باد . ما را امان ميدهيد در حاليکه پسر رسول خدا را امان نباشد"

در عصر تاسوعا امام عليه السلام براي به تعويق انداختن جنگ يک شب ديگر مهلت گرفتتند.4چون عمر سعد لشکر را آماد? جنگ با امام عليه السلام نمود ومعلوم شد که قصد جنگ دارد،حضرت به برادرش عباس عليه السلام فرمود تا يک شب ديگر مهلت بگيرد.آنها ابتدا قبول نکردند،ولي بعد قبول نمودند که شبي را صبر کنند.

در اين روز لشکر مجهزي به دستور ابن زياد از کوفه وارد کربلا شد،وشمر نامه ابن زياد را آورد.

در عصر اين روز امام حسين عليه السلام در جمع ياران خطبه اي قرائت فرمودند، و اصحاب اعلام وفاداري نمودند. پس حضرت عباس ( عليه السلام ) نزد سپاهيان دشمن بازگشت و ازآنها شب عاشورا را براي نماز وعبادت مهلت خواست

سرانجام ابن سعد با مهلت يک شبه به امام حسين عليه السلام و يارانش موافقت نمود. او شخصي را با عباس بن علي عليه السلام همراه کرد و به سوي اردوگاه سپاه امام عليه السلام فرستاد.

فرستاده عمر بن سعد در مکاني كه تمامي سپاهيان امام حسين عليه السلام سخنش را به وضوح مي شنيدند، ايستاد و فرياد زد: «ما تا فردا به شما مهلت مي دهيم اگر تسليم شديد، شما را نزد اميرمان عبيداللّه بن زياد مي بريم، اما اگر خوددارى كرديد و از پذيرش بيعت سر باز زديد شما را رها نخواهيم کرد و با شما خواهيم جنگيد»

عوامل برنامه

تهيه کننده
: آقاي سيد عليرضا جعفري

مجري
:آقاي ياوري

کارشناس مذهبي
: حجه الاسلام والمسلمين نصيري

کارگردان:
سيدمحمد حسين رضايي

دستيار
: محسن محمدي

گزارشگر:
سيد مهدي تحويلدار

تصويربرداران:
سيد ابراهيم نيکونيا- نوروزي

صدابردار:
الهام نوري

دستيار صدا
: وفايي

رايانه:
مصدق

مسئول فني
: سيد جليل عظيمي

امپکس
: استقامت

پشتيباني فني
: نوروزي

دکور :
وفايي خرم

ناظر پخش
: خوشنوديان


 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.