رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

بیس‌بالیست‌های قم از صعود به مرحله نهایی لیگ برتر کشور بازماندند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


تیم بیس‌بال هیئت انجمن‌های ورزشی قم نتوانست جواز صعود به مرحله نهایی رقابت‌های لیگ برتر بیس‌بال باشگاه‌های کشور را به دست بیاورد.

با احتساب نتایج دیدارهای رفت و برگشت

 

 تیم بیس‌بال هیئت انجمن‌های ورزشی استان قم در پایان دیدارهای دور برگشت از مرحله گروهی رقابت‌های این فصل لیگ برتر بیس‌بال باشگاه‌های کشور با کسب نتایج بسیار خوب و خیره کننده در مکان دوم جدول ایستاد اما صعود نکرد.

بیس‌بالیست‌های قم بابت این ناکامی قطعا حسرت امتیازات از دست رفته در نیم‌فصل نخست مرحله گروهی مسابقات لیگ برتر بیس‌بال مردان باشگاه‌های کشور را می‌خورند، جایی که با قبول سه باخت و یک پیروزی در مقابل هم‌گروه‌های خود شانس صعودشان را در همان مرحله کمرنگ کردند.

با این حال بیس‌بالیست‌های قم از فاصله طولانی مدت بین دیدارهای نیم‌فصل نخست و دور برگشت مرحله گروهی نهایت بهره را بردند و با آمادگی روحی و جسمی بسیار بالا و شرایط مطلوب گام به دیدارهای نیم‌فصل دوم گذاشته و نتایج قابل قبولی کسب کردند اما حیف که این نتایج به صعود آنها کمک نکرد.

بر اساس برنامه‌ریزی انجمن بیس‌‌بال و سافت‌بال فدراسیون انجمن‌های ورزشی کشورمان، دیدارهای دور برگشت از مرحله گروهی فصل جاری مسابقات لیگ بر‌تر بیس‌بال باشگاه‌های کشور در منطقه شمال با حضور نماینده قم و چهار رقیب سرسخت این تیم برگزار شد اما نماینده قم با وجود شایستگی نتوانست جمع چهار تیم برتر راه یابد.

نماینده هیئت انجمن‌های ورزشی استان قم در مسابقات این فصل لیگ بر‌تر بیس‌بال باشگاه‌های کشور، بر اساس تقسیم‌بندی صورت گرفته از سوی کمیته برگزار کننده مسابقات، در گروه شمال با تیم‌های فولاد محله سمنان، هیئت البرز، هیئت خراسان رضوی و هیئت گیلان رقابت کرد.

تیم بیس‌بال قم در دیدارهای دور برگشت که به میزبانی هیئت انجمن‌های ورزشی استان سمنان و تیم فولادمحله این شهر برگزار شد، ابتدا مقابل تیم میزبان یعنی سمنان به میدان رفت و توانست حریف خود را با نتیجه هشت بر 6 شکست بدهد و باخت هفت بر 6 نیم‌فصل نخست را جبران کند.

مردان بیس‌بالیست قم با روحیه بالایی که از کسب این پیروزی به دست آوردند در دومین مسابقه خود به مصاف تیم هیئت بیس‌بال هیئت انجمن‌های ورزشی خراسان رضوی رفتند و در پایان این مسابقه حساس با برتری هشت بر چهار میدان را ترک کردند تا به دومین برد این مرحله دست یافته و باخت 11 بر 10 در نیم‌فصل را تلافی کنند.

نماینده هیئت انجمن‌های ورزشی قم در سومین مسابقه خود به حریف سرسختی همچون تیم تهران برخورد کرد و 15 بر هشت حریف را مغلوب کرد تا بردی که در مقابل این تیم در نیم‌فصل با حساب 14 بر 13 به دست آورده بود این‌بار با نتیجه بهتری تکرار کند.

در نهایت چهارمین مسابقه مردان بیس‌بالیست قم در مقابل تیم گیلان به انجام رسید و این بازی با برتری 12 بر 11 به سود حریف تمام شد تا بدین‌شکل تیم هیئت انجمن‌های ورزشی قم در مکان دوم جدول رده‌بندی در پایان دیدارهای دور برگشت قرار بگیرد اما با احتساب نتایج مجموع دیدارهای رفت و برگشت نتوانست به عنوان یکی از دو تیم برتر منطقه شمال به مرحله نهایی برود و حذف شد./ فارس

آدرس کوتاه :