رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

بیشترین حجم تصادف در محور سلفچگان به قم - صفحه اصلی

 

 

بیشترین حجم تصادف در محور سلفچگان به قم

بیشترین حجم تصادف در محور سلفچگان به قم


معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان دربرنامه گفتگوی خبری با بیان این که قم محور مواصلاتی 17استان است گفت:تاسیس اورژانس هوایی به واسطه ی حجم تردد و تصادف در استان بسیار مهم و حیاتی بود.

 

فراهانی افزود: اورژانس هوایی برای نخستین بار در کشور و استان در راستای تحول نظام سلامت تاسیس شد.

 

وی با توجه به اورژانس هوایی استان با بالگرد استیجاری فعالیت می کند ازخرید 2دستگاه بالگرد تخصصی ایمن و مجهز خبر داد.

 

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گفت: بیشترین اعزام بالگرد درتصادفات جاده ی اصلی قم به سلفچگان و در مرتبه ی بعد جاده فرعی قم به کهک است.

 

رئیس پلیس راهور استان در ارتباط تلفنی بیان کرد:در چهار ماهه گذشته با تلاش مرکز کنترل ترافیک اورژانس و امداد نجات استان شاهد کاهش 29 درصدی تصادفات بودیم.

 

وی با بیان این که بیشترین تصادف در محور سلفچگان به قم بوده است علت اصلی را بی احتیاطی ناشی از خواب آلودگی و توجه نداشتن به جلو اعلام کرد.

 

سرهنگ پور بافرانی از تجهیز محورهای اصلی به دوربین کنترل سرعت خبر داد و گفت:امیدواریم با همکاری شهرداری دوربین های بیشتری برای کاهش تصادف نصب شود.

 

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان با توجه به حجم تصادف در قم به واسطه محور مواصلاتی بودن 17استان کشور گفت:باید از ظرفیت استانی به سمت ظرفیت ملی در حوزه خدمات اورژانس برویم.

 

فراهانی از فعالیت 40 پایگاه هوایی اورژانس ،40آمبولانس با 320 نیروی کارشناس و پزشک در استان خبر داد و گفت:با برنامه تحول نظام سلامت درصدد تجهیز و نوسازی ناوگان اورژانس هستیم.   

 

وی با بیان این که بیشترین خدمات اورژانس را تصادفات جاده ای با 95 درصد و تصادفات شهری با 45درصد تشکیل می دهد گفت:بیشترین حجم ماموریت‌ها مربوط به موتورسیکلت سواران بوده که از مجروحیت مختصر تا ضربه سر، شکستگی و آسیب‌های نخاعی و فوت در صحنه ی تصادف بوده است.

 

پوربافرانی رئیس پلیس راهور با اشاره به حجم بالای تصادف راکبین موتور سیکلت از طرح تشدید برخورد با تخلفات موتورسوارن خبر داد و گفت:با نصب دوربین های نظارتی در جاده قم تهران شاهد کاهش تصادف بوده ایم.

 

فراهانی، معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان در پایان برنامه ی گفتگوی خبری افزود:امیدواریم با تامین اعتبارلازم و کمک خیران پایگاه های اورژانس هوایی افزایش و ناوگان اورژانس استان تجهیز یابد.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.