جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

بیش از ۱/۵ میلیارد تومان درآمد از فروش فرش دستباف در قم حاصل شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بیش از ۱/۵ میلیارد تومان درآمد از فروش فرش دستباف در قم حاصل شد


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در یازده ماه گذشته ۲۸۹ تخته فرش دستباف در قم به فروش رسیده است که مبلغی بیش از ۱/۵ میلیارد تومان درآمدزایی داشته است.

جلالی خبر داد؛

عبدالله جلالی در مراسم همایش قالی‌بافی 600 نفر از قالی‌بافان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) با تبریک ایام‌الله دهه فجر اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در درجه اول مدیون سختی‌هایی است که حضرت امام خمینی(ره) از سال 42 تحمل کردند و با پشتوانه مردم تحولی بنیادین در ایران به وجود آوردند.

مدیرکل کمیته امداد استان قم افزود: امام خمینی (ره) به پشتوانه ملت از هیچ‌چیز جز خدا نترسیدند و خیلی از سختی‌ها را پشت سر گذاشتیم ونتیجه گرفتیم.

جلالی با تأکید بر تلاش انسان برای ترقی تصریح کرد: راحتی و آسایش انسان در جایی است که نقش زیبا و هنر زیبا خلق نماید و با خلق ارزش اقتصادی آبرو برای کشور ایجاد نماید.

وی به تعبیر مردم به‌عنوان "ولی‌نعمت" از جانب امام خمینی (ره) اشاره و خاطرنشان کرد: در سایه این جلسه حتی اگر یکی از مشکلات حل شود بهترین ارزش برای قالی‌بافان است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) قم گفت: بانوان قالی‌باف باید با رعایت باورهای دینی به خود ببالند و با کار، تلاش و تحمل سختی‌ها از خون شهدا پشتیبانی کنیم.

جلالی لازمه حفظ انقلاب را شناختن دین خود و عمل به وظایف دینی دانست و تصریح کرد: در سایه شناخت و عمل به دین خداوند هم کمک خواهد کرد و با کار و تلاش می‌توان به همه جا رسید.

وی احساس ضعف را عامل بازدارنده دانست و گفت: شناسایی افرادی که خدمت کردند و خیانت کردند سبب ترسیم آینده است و خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) همیشه جزء پیشگام‌ترین افراد در راهپیمایی 22 بهمن بوده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) قم تعداد کارگاه قالی‌بافی در خانواده‌های تحت پوشش در سال جاری را 675 کارگاه اعلام و افزود: در یازده ماه اخیر 289 تخته فرش دستباف تولید شده که این تعداد به فروش هم رسیده است.

جلالی مبلغ فروش این تعداد فرش را 16میلیارد و صد و شصت و پنج هزار رو پانصد ریال بیان و ادامه داد: میانگین قیمت هر مترمربع فرش 40 میلیون و نهصدو پانزاده هزار ریال است که به طور متوسط هزینه هر یک مترمربع فرش 3میلیون و سیصد هزار تومان ارزش افزوده دارد.

وی گفت: هر چه قدر ابعاد فرش بیشتر شود ارزش و مزد فروش آن تا 2 برابر افزایش می‌یابد و این در حالی است که هزینه مواد اولیه ثابت است.

آدرس کوتاه :