جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

بیش از ۲۰۰۰ مبلغ علوم دینی به ۷۶ کشور اعزام شدند‌ - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بیش از ۲۰۰۰ مبلغ علوم دینی به ۷۶ کشور اعزام شدند‌


رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از ترجمه ۳۵۰۰کتاب از سوی این سازمان خبر داد و گفت: امسال در ماه مبارک رمضان ۲۰۰۰ مبلغ بومی و ۷۶ مبلغ ایرانی به ۷۶ کشور اعزام شدند.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی:

به نقل از مرکز خبر حوزه، ابوذر ابراهیمی ترکمان در دیدار با آیت‌الله محمد جواد فاضل لنکرانی اظهارداشت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با 82 نمایندگی خود، در بیش از 60کشور جهان فعالیت دارد.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افزود: تنها نهاد رسمی بین‌المللی جمهوری اسلامی در حوزه فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است که فعالیت‌هایی در راستای برنامه ریزی حوزه علمیه در سراسر جهان ساماندهی می‌کند.

وی تصریح کرد: امسال در ماه مبارک رمضان 2000 مبلغ بومی و 76 مبلغ ایرانی به 76 کشور اعزام شدند، از مهترین بخش‌های اعزامی ما اعزام گروه‌های قرآنی به سراسر جهان بود؛ فعالیت 1166 نفر در سراسر جهان تکمیل‌کننده این تلاش‌های تبلیغی بوده است.

ابراهیمی ترکمان از ترجمه 3500 کتاب از سوی سازمان فرهنگ و ارتباط اسلامی خبرداد و گفت: از دیگر کارهای این سازمان، برگزاری نمایشگاه‌های کتاب، برگزاری هفته‌های فرهنگی و نمایشگاه کتاب‌های قرآنی بود.

وی خاطر نشان کرد: از افتخارات این سازمان تبدیل فرایند ترجمه و ترویج کتاب در سراسر جهان بود که هم سبب کاهش هزینه‌ها شد و هم دقت ترجمه بالا رفته و توزیع آن در سراسر جهان بسیار ساده‌تر شد.

ابراهیمی ترکمان گفت: امروزه شیعیان در سراسر جهان پراکنده شده‌اند از جمله منطقه قفقاز که با جدا شدن شوروی سابق، دارای شیعیانی هستند که باید برای همه آن‌ها آثار مناسبی داشته باشیم.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تصریح کرد: از جمله فعالیت‌هایی که در منطقه قفقاز آغاز شده است اقبال این کشورها در زمینه دایره المعارف نویسی است که مراکزی مانند مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) می‌تواند نسبت به سرمایه عظیم حوزه‌های علمیه مداخل علمی این دایره المعارف‌ها راکه با اسلام و تشیع و قرآن است را تکمیل کند.

وی بر لزوم استفاده فراگیر و بهینه از قواعد فقهی و اصولی از جمله قاعده کرامت، رحمت تاکید کرد که می‌تواند عنصر مهمی در روابط بین الملل باشد.

آدرس کوتاه :