جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

بیش از ۳ هزار نیروی خدمات شهری قم در حالت آماده باش قرار گرفتند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بیش از ۳ هزار نیروی خدمات شهری قم در حالت آماده باش قرار گرفتند


معاون خدمات شهری شهرداری قم از آماده باش بیش از ۳۰۰۰ نیروی خدمات شهری همزمان با روز اربعین حسینی(ع) در این شهر خبر داد.

معاون شهردار قم عنوان داشت؛

معاون خدمات شهری شهرداری قم از آماده باش بیش از ۳۰۰۰ نیروی خدمات شهری همزمان با روز اربعین حسینی(ع) در این شهر خبر داد.

مهدی اصفهانیان مقدم بیان کرد: شهرداری قم در راستای ارتقای کمی و کیفی خدمات و با توجه به تأکیدات شهردار قم، ستاد بزرگداشت اربعین حسینی را با محوریت معاونت خدمات شهری، شهرداری مناطق هشتگانه و سازمان‌های تابعه ایجاد کرده است تا برنامه ریزی‌های جامعی برای ارائه خدمات مطلوب با محوریت حرم کریمه اهل بیت(س)، انجام گیرد.

وی گفت: در این راستا بیش از سه هزار نیروی خدماتی، فضای سبز و ستادی در سطح مناطق و هسته مرکزی شهر از روز پنجشنبه تا روز یکشنبه بعد از اربعین حسینی در حالت آماده باش قرار دارند.

معاون خدمات شهری شهرداری قم عنوان کرد: برای تأمین تسهیلات رفاهی عزاداران امکاناتی از قبیل تامین آب شرب بهداشتی مورد نیاز، تانکر آب جهت وضو گرفتن، تانکر آب ویژه شستشوی معابر، آماده سازی سرویس‌های بهداشتی و سایر موارد مورد نیاز هماهنگی‌های لازم به عمل آمده است.

وی بیان کرد: با توجه به فعالیت ایستگاه‌های صلواتی و پخش نذورات در سطح شوارع و معابر به ویژه هسته مرکزی شهر، به صدور مجوز جهت فعالیت این ایستگاه‌ها در راستای کنترل مسائل ایمنی، ترافیکی، نظافت شهری در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: در همین راستا جهت کنترل نظافت عمومی شهر، به استقرار مخازن فان، کارتن پلاست و بیش از ۲۷۰ عدد ماشین آلات مکانیزه شهری در سطح شوارع و معابر به ویژه هسته مرکزی شهر اقدام شد.

اصفهانیان مقدم عنوان کرد: در راستای افزایش ضریب ایمنی شهر با محوریت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کلیه ایستگاه‌ها در حالت آماده باش قرار گرفته که در این راستا به استقرار اکیپ های عملیاتی و خودرویی پیرامون حرم کریمه اهل بیت(س) نیز اقدام شده است.

وی ادامه داد: همچنین قبل از ماه محرم و صفر به بازدید ایمنی از تکایا، هیئت‌های مذهبی و مساجد پرداخته شده و بیش از ۷۰۰ کپسول آتش نشانی به صورت رایگان به مساجد، هیئت‌ها و کانون‌های مذهبی اهدا شد.

وی بیان کرد: در راستای کنترل ناهنجاری‌‌های اجتماعی از قبیل متکدیان و سد معبر با محوریت ستاد پیشگیری و رفع تخلفات شهری در قالب اکیپ‌های ۱۶ گانه به رفع تخلفات شهری پرداخته می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: با توجه به اینکه خیل عظیمی از زائران به کربلا مشرف شده‌اند شهرداری قم به منظور کمک رسانی به شهرداری مهران، به ارسال تجهیزات مورد نیاز از قبیل مخازن زباله، کارتن پلاست و غیره اقدام کرده است.

آدرس کوتاه :