جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

بیش از ۴۰ مرکز درمانی خیریه در قم راه‌اندازی شده است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بیش از ۴۰ مرکز درمانی خیریه در قم راه‌اندازی شده است


مدیر درمان قم گفت: هم اکنون استان قم شامل۴۰ مرکز خیریه درمانی است که به همهٔ مردم استان خدمات می‌دهند.

علیمحمدی خبر داد؛

داوود علیمحمدی پیش از ظهر امروز در بیمارستان امام رضا (ع) در جمع خبرنگاران، با تقدیر از رسانه‌ها برای همکاری با بخش‌های درمانی تامین اجتماعی استان ‌اظهار داشت: در 2 سال اخیر در سازمان تامین اجتماعی قم تحول عظیمی ایجاد شده که قابل مقایسه با سال‌های گذشته نیست.

مدیر درمان قم افزود: در بخش زنان و زایمان در بیماسرستان امام رضا (ع) 2 هزار و 500 تولد، 8 هزار و 500 بستری، 200 مورد جراحی‌های تخصصی و سخت مثل عمل جراحی تعواض مفصل و خدمات دیگر با 120 تخت خواب انجام شده که با افتتاح این بیمارستان، سازمان تامین اجتماعی استان قم از تیپ 3 به تیپ 2 ارتقا رتبه داده است.

وی با اشاره به اینکه 11 درصد عمل‌های این بیمارستان به صورت سرپایی بوده است، تصریح کرد: بیش از 250 هزار بار مراجعه مستقیم بدون احتساب همراه بیمار در زمان افتتاح این بیمارستان بوده که مشکل شدیدی برای تردد وجود داشت که البته تا آخر ماه بهمن راه تردد از بلوار غدیر کاملا راه اندازی می‌شود و تردد را آسان می‌کند.

علیمحمدی همچنین با بیان اینکه استخدام‌های جدید شروع شده و کارکنان مشغول به کار شده‌اند، تصریح کرد: بیمارستان امام رضا (ع) سال 93 را با 50 تخت خواب آغاز کرد که با اضافه شدن 25 تخت خواب دیگر خدمات خود را گسترش داد که ضریب اشغال تخت‌ها از حدود 50 درصد تا کنون به نزدیک به 80 درصد رسیده است.

مدیر درمان قم گفت: هم اکنون استان قم شامل40 مرکز خیریه درمانی است که به همهٔ مردم استان خدمات می‌دهند.

آدرس کوتاه :