سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

بیش از 330 نفر در حوادث ترافیکی قم مجروح شدند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بیش از 330 نفر در حوادث ترافیکی قم مجروح شدند


معاون مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم از مجروح شدن 339 نفر در حوادث ترافیکی هفته گذشته قم خبر داد.

طی هفته گذشته

مهدی فراهانی امروزدر قم با اشاره به عملکرد اورژانس قم طی هفته گذشته گفت: در حوادث هفته گذشته از تاریخ 16 تا 23 خردادماه 4 هزار و 695 تماس در اورژانس قم به ثبت رسید که منجر به انجام 734 ماموریت شد.

وی افزود: از مجموع ماموریت‌های انجام شده 627 ماموریت شهری و 107 ماموریت جاده‌ای بوده است.

معاون مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم حوادث ترافیکی را 290 مورد اعلام کرد و ادامه داد: 237 ماموریت شهری و 53 ماموریت جاده‌ای بوده است.

فراهانی کشته‌شدگان این حوادث را 6 نفر ذکر کرد و افزود: این حوادث 339 مجروح در پی داشت که 92 نفر به صورت سرپایی درمان و 241 نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی برخورد دو خودروی سنگین در جاده ساوه ـ سلفچگان را از جمله حوادث این مدت برشمرد و تصریح کرد: این حادثه که بامداد امروز روی داد منجر به فوت مرد 35 ساله در محل شد.

معاون مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم به برخورد کامیون با موتورسیکلت اشاره کرد و ادامه داد: این حادثه در محور کهک به سمت ورجان روی داد که در آن دو نفر سرنشین موتورسیکلت جان خود را از دست دادند.

فراهانی اضافه کرد: در حادثه دیگری که بر اثر برخورد دو دستگاه پراید با یک خودروی سمند در کیلومتر 20 جاده قدیم کاشان روی داد، چهار نفر مجروح شدند و یک دختر هفت ساله جان خود را از دست داد.

وی ادامه داد: مجروحان این حادثه با سه دستگاه آمبولانس به مراکز درمانی منتقل شدند که حال دو نفر از چهار نفر مجروح این حادثه وخیم گزارش شده است.

معاون مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم برخورد یک دستگاه پراید با سمند و پژو در جاده قدیم قم ـ کاشان را از دیگر حوادث این مدت ذکر کرد و گفت: در این حادثه 9 نفر مجروح شدند.

فراهانی خاطرنشان کرد: چهار نفر از مجروحان این حادثه با آمبولانس به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

وی یادآور شد: پنج مجروح دیگر این حادثه با بالگرد اورژانس به مرکز درمانی شهید بهشتی منتقل شدند.

//فارس

آدرس کوتاه :