رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

بی‌سوادان تا پایان امسال مهلت باسواد شدن دارند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به اینکه 94 درصد مردم قم با سواد هستند، گفت: با توجه به مصوبه هیئت دولت امسال آخرین فرصت باسوادی افراد بی‌سواد است.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم:

 

حجت‌الاسلام محمدرضا قاسمی‌نیا امروز در قم، با اشاره به اینکه یک هزار و 500 نفر از بی‌سوادان قم در سه دوره سواد‌آموزی شرکت‌ کرده‌اند، اظهار کرد: برای بی‌سوادان گروه سنی 10 تا 49 سال قمی سه دوره سوادآموزی، انتقال و تحکیم تاکنون برگزار شده است.

وی افزود: با توجه به آخرین سرشماری نفوس و مسکن که در سال 90 انجام شد، در استان قم در گروه سنی 10 تا 49 سال،  44 هزار و 66 نفر بی‌سواد وجود دارد.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به اجرای طرح خودآموز در استان، گفت: هر فرد بی‌سوادی که خود مشتاق به یادگیری سواد باشد، یک نفر از اعضای خانواده که با سواد است را می‌تواند به عنوان پشتیبان برای خود انتخاب کند و این معاونت نیز تمام اقلام آموزشی را به صورت رایگان در اختیار فرد سوادآموز قرار می‌دهد.

حجت‌الاسلام قاسمی‌نیا تصریح کرد: اگر آموزش گیرنده در امتحانات نمره قبولی را کسب کند به وی مبلغ 640 هزار تومان هدیه تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه برخی از سوادآموزان در کلاس‌های نهضت سوادآموزی شرکت می‌کنند گفت: به این افراد نیز مبلغ 130 هزار تومان به عنوان هدیه تعلق می‌گیرد.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم خاطرنشان کرد: افراد علاقمند به آموزش سواد به بی‌سوادان  و دارای حداقل مدرک دوره متوسطه می‌توانند به معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم مراجعه کنند تا بتوانند به عنوان معلم در این دوره‌ها شرکت کنند.

حجت‌الاسلام قاسمی‌نیا با اشاره به اینکه تمام مدارس استان از بی‌سوادان برای شرکت در کلاس‌های نهضت سوادآموزی ثبت‌نام می‌کنند،‌ گفت: در هر مدرسه یک کلاس سوادآموزی تشکیل می‌شود.

وی بیان کرد: در دو سال گذشته در کلاس‌های نهضت سوادآموزی پنج هزار نفر که بی‌سواد کامل بودند، شرکت کرده‌اند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به اینکه 94 درصد مردم قم با سواد هستند، گفت: نباید در استان یک کودک بازمانده از تحصیل وجود داشته باشد تا بتوانیم آمار بی‌سوادی در استان را به صفر برسانیم.

حجت‌الاسلام قاسمی‌نیا تاکید کرد: با توجه به مصوبه اخیر هیئت دولت افراد بی‌سواد گروه سنی 10 تا 49 سال تنها امسال می‌توانند نسبت به باسوادی خود اقدام کنند زیرا که از سال آینده بی‌سوادان نمی‌توانند اقدام به دریافت گواهینامه راهنمایی و رانندگی و یا پروانه کسب کنند./ فارس

آدرس کوتاه :