جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

تأمین روزانه ۸۰۰ متر مکعب آب آشامیدنی برای کهک - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تأمین روزانه ۸۰۰ متر مکعب آب آشامیدنی برای کهک


مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم گفت: با اجرای فاز نخست مجتمع آبرسانی شهدای بخش کهک در حال حاضر ۷۰۰ تا ۸۰۰ متر مکعب در شبانه روز آب برای این منطقه تأمین می‌‌شود.

صادق پور خبر داد؛

علی جان صادق پور در افتتاح فاز نخست پروژه آبرسانی شهدای بخش کهک که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، قائم مقام وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کشور در بخش کهک برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به مشکلات عدیده این منطقه در زمینه تأمین آب پروژه، آبرسانی به این مناطق در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: تأمین آب شرب شهر کهک و ۱۲ روستای بخش از محل سرشاخه‌های دز و از طریق خط انتقال ۸۰ روستا از اهداف این پروژه است که در فاز نخست آن آب شرب کهک و سه روستای ورجان، سیرو و امامزاده ابراهیم تأمین می‌شود.

مدیر عامل آبفار قم با اشاره به منابع محدود در بودجه، تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام گرفته و با همکاری معاونت برنامه ریزی و بودجه استانداری قرار بر این شد تا پروژه در نیمه شعبان افتتاح شود و مردم این منطقه از آب آشامیدنی مناسب بهره‌مند شوند.

صادق پور افزود: نواقص پروژه برطرف شده است و حدود یک ماه است به بهره برداری آزمایشی رسیده و اکنون آماده بهره برداری و استفاده دائم است.

استفاده از از بهترین و با کیفیت‌ترین نوع لوله

وی با بیان اینکه در اجرای این پروژه از بهترین و با کیفیت‌ترین نوع لوله استفاده شده است، گفت: کمتر پروژه‌ای در کشور وجود دارد که از این کیفیت برخوردار باشد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی قم عنوان کرد: با اجرای این پروژه در حال حاضر  ۷۰۰ تا ۸۰۰ متر مکعب در شبانه روز آب برای شهر کهک تأمین می‌‌شود.

وی با بیان اینکه حدود هشت هزار و ۵۰۰ مشترک در این بخش تحت پوشش شرکت آبفار قرار دارند، ادامه داد: میزان نیاز آب شرب در پایان طرح ۱۰۰ لیتر بر ثانیه خواهد بود.

صادق پور گفت: ۵۰ میلیارد تومان برای این پروژه پیش بینی شده و ۹ میلیارد تومان در فاز نخست هزینه شده است.

وی رعایت اصلاح الگوی مصرف را وظیفه همه دانست و افزود: ما در شرکت آبفار تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات و کمبود آب در روستاها انجام می‌دهیم و روستائیان عزیز نیز باید با استفاده صحیح از منابع آبی موجود ما را در تحقق این امر یاری کنند.
 

آدرس کوتاه :