جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

تاکسی‌های گردشی ملزم به استفاده از تاکسی‌متر هستند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تاکسی‌های گردشی ملزم به استفاده از تاکسی‌متر هستند


مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی قم گفت: تاکسی‌های گردشی ملزم به استفاده از تاکسی‌متر هستند.

عزتی خبر داد؛

مرتضی عزتی در خصوص انتقاد برخی از شهروندان مبنی بر دریافت کرایه زیاد از سوی رانندگان تاکسی اظهار کرد: نرخ تاکسی‌های مختلف اعم از گردشی، خطی و بی‌سیم اعلام شده است و تمام رانندگان تاکسی باید نسبت به رعایت آن اهتمام داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه تاکسیرانانی که نرخ مصوب را رعایت نکنند به هیئت انضباطی معرفی می‌شوند، اضافه کرد: نرخ‌های مصوب شده براساس کار کارشناسی بوده و جمیع مسائل در آن در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی قم با اشاره به اینکه حداقل نرخ در نظر گرفته شده برای تاکسی‌های گردشی و میزان کیلومتر مسافت طی شده تناسب لازم را دارد، ادامه داد: در هسته مرکزی شهر میزان ترددها کمتر از سقف کیلومتر در نظر گرفته شده است و به همین دلیل اغلب رانندگان باید همان حداقل نرخ کرایه در نظر گرفته شده را از مسافر اخذ کنند.

وی با اشاره به اینکه به هر صورت تاکسی‌های گردشی برای محاسبه نرخ کرایه باید از تاکسی‌متر استفاده کنند، تصریح کرد: استفاده از تاکسی‌متر الزامی است و شهروندان می‌توانند تخلفات را به سازمان تاکسیرانی گزارش کنند.

عزتی خاطرنشان کرد: البته اجرای سیستم‌های نظارتی جدید را در مجموعه سازمان تاکسیرانی در دستور کار قرار داده‌ایم تا در سال جاری شاهد اجرایی شدن این طرح‌ها و سیستم‌ها باشیم.

وی گفت: شماره تلفن 36628800، شماره پیامک 30005133 و سامانه 137 شهرداری قم در اختیار شهروندان است تا مراتب تخلفات و شکایات خود را از تاکسی‌ها ارائه کنند و نتیجه بررسی‌های انجام شده به اطلاع آنها خواهد رسید.

آدرس کوتاه :