رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

تا رهایی، روایت انقلاب قم برای کودکان - روابط عمومی

 

 


تا رهایی، روایت انقلاب قم برای کودکان


پويانمايي «تا رهايي» با داستان مبارزات انقلابي در چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب توسط بخش پويانمايي صدا وسيماي مركز قم توليد مي‌شود.

پويانمايي "تا رهايي" روايتگر داستان‌هاي خانواده‌ي انقلابی آقاي رسولي است.این خانواده چهار عضو دارد که  شخصيت پدر يك روحاني مبارز انقلابي و راهنماي اصلي خانواده است. مادر، خانه دار است و نقش حامي خانواده را برعهده دارد و شخصيت‌هاي اصلي داستان احسان و الهام خواهر و برادر دوقلوی 6 ساله هستند.

احسان و الهام  شخصيت هايی هنرمند و خلاق هستند كه در هر قسمت با استفاده از راهنمايي‌هاي پدر ومادر و با روش‌هاي كودكانه با طراحي و به كارگيري خلاقانه ابزار به مبارزه با رژيم ستمشاهی مي‌پردازند و هر بار تلاش نيروهاي امنيتي براي سركوب خانواده رسولي ناكام مي‌ماند. در نقطه مقابل این خانواده، مامور ويژه امنيت رژيم شاهنشاهي است كه تلاش مي‌كند مانع تحركات انقلابي مردم باشد.

در محله اي كه داستان ها روايت مي‌شوند شخصيت هاي ديگري مثل قصاب، نانوا، دستفروش، دانشجو حضور دارند كه نماينده اقشار مختلف جامعه هستند و به عنوان شخصيت هاي فرعي در مبارزات تاثير گذار هستند.

"تا رهايي" در 10 قسمت 7 دقيقه‌اي با تكنيك كات‌اوت توليد مي‌شود كه نويسندگي آن را كوروش برزگر و تهيه كنندگي و کارگردانی آن را حجت الاسلام سيد ناصر موسوي مسئول پويانمايي صدا و سیمای مركز قم برعهده دارد.

حجت الاسلام موسوي تهيه پويانمايي براي شبكه‌هاي سراسري و مراکز استانی همچون مركزي، خوزستان ، خراسان رضوي را با موضوعات مبارزات عليه رژيم صهيونيستي، نماز، انقلاب اسلامي و دفاع مقدس را در كارنامه خود دارد همچنين آثار وي منتخب جشنواره هاي دانشجويي دانشكده صدا وسيما و جشنواره سراسري هنر آسماني بوده است.

وي با بيان اينكه زبان هنر نقش موثري در آشنايي كودكان با تاريخ انقلاب اسلامي دارد؛ مي‌گويد: در اين مجموعه پويانمايي سعي شده با استفاده از زبان طنز و فرم فانتزي ، اتفاقات و حوادث زمان انقلاب با بياني شيرين و به گونه‌اي كه براي مخاطب كودك و خردسال جذاب و قابل فهم باشد روايت شود.

همچنين فضاي شهري بر اساس فضاهاي بومي و شناخته شده شهر قم ساخته شده و براي ارتباط بهتر و جذب حداكثري مخاطبين هدف، گويندگي شخصيت‌ها را گويندگان سرشناس رسانه ملي با گويش معيار انجام مي‌دهند و در ساخت موسيقي اين مجموعه نیز سعي شده حال و هواي انقلاب و سرودهاي انقلابي زنده نگه داشته شود.

مسئول بخش پويانمايي مركز قم مي‌گويد: هدف از ساخت اين پويانمايي فاصله نگرفتن نسل جديد از فضاي انقلاب و وقايع آن است همانطور كه تا سال‌ها پس از انقلاب كودكان ودانش آموزان در مدارس و مكان‌هاي عمومي با شنيدن سرودهاي انقلاب و آثار انقلابي همچنان فضاي انقلاب در ذهن و دلشان باقي مانده بود.

گفتنی است بخش پويانمايي سیمای مركز قم در بين مراكز استانی صدا و سیما از لحاظ كمي و كيفي در سطح مطلوبي قرار دارد و بر اساس شاخص‌هاي ارزيابي عملكرد سيماي مراكز استان‌ها در شش ماهه اول سال 97 موفق به كسب نمره 25/2 از 3 شده است. هم اکنون نیز 4 پروژه پویانمایی دیگر نیز در این مرکز در حال ساخت است.

 

آدرس کوتاه :


پل های ارتباطی با صداوسیمای قم

روابط عمومی
تلفن گویا:162, تلفن:32925000
 
واحد سيما
پيامك:30000251
تلفن: 42-32939040
واحد صدا
پيامك:30000252
تلفن: -32925000
واحد خبر
تلفن:32910550
پیامک: 30000253
باشگاه خبرنگاران جوان
تلفن:32941201
واحد سايت
 info[at]qom.irib.ir
تلفن مركزی (تلفنخانه)
321600
02532939040-42
 
آدرس مرکز
قم- بلوار امین - صداوسیمای مرکزقم
کدپستی: 3716646384 صندوق پستی 313 و 879