جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

تبیین مقام شفاعت و خصوصیات ویژه حضرت معصومه(س) - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تبیین مقام شفاعت و خصوصیات ویژه حضرت معصومه(س)


استاد حوزه علمیه قم گفت: حضرت معصومه (س) دارای خصوصیات بسیار منحصر به فردی هستند که ایشان را از دیگر امامزادگان متمایز کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی مطرح کرد

حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین مؤمنی پیش از ظهر امروز در مراسم سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه (س) به شهر مقدس قم که با حضور زائرین و مجاورین در حرم مطهر کریمه اهل بیت (ع) برگزار شد، با بیان اینکه در خصوص جایگاه و عظمت حضرت معصومه (س) روایاتی از ائمه اطهار (ع) نقل شده است، اظهار کرد: در میان امامزادگان سه نفر ایشان دارای زیارت نامه هستند که یکی از آن‌ها حضرت معصومه (س) است.

وی با اشاره به اینکه حضرت معصومه (س) دارای خصوصیات بسیار منحصر به فردی هستند که ایشان را از دیگر امامزادگان متمایز کرده است، افزود: زائران باید برای تشرف به زیارت ایشان خود را از نظر روحی آماده کنند که بتوانند محضر این بانوی گرانقدر را به درستی درک کنند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه زیارتی از سوی امام معصوم (ع) برای آن حضرت انشاء شده است، خاطرنشان کرد: سه نفر از امامان از ورود حضرت معصومه (س) به شهر قم خبر داده بودند و همچنین درخصوص این بانوی بزرگوار آمده است که هر کس فاطمه معصومه (س) را در قم زیارت کند، بهشت بر او واجب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شیعیان به دلیل شفاعت کریمه اهل بیت (س) وارد بهشت می‌شوند، یادآور شد: امام صادق (ع) نیز در روایتی فرمودند «برای خدا حرمی است که آن مکه است، برای رسول خدا حرمی است که مدینه باشد، برای امیرمؤمنان حرمی است که کوفه (نجف) باشد و برای ما حرمی است که قم باشد، به زودی بانویی از فرزندان من در آنجا دفن می‌شود که نامش فاطمه است، هر کس او را زیارت کند بهشت بر او واجب می‌شود».

آدرس کوتاه :