جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

تجلیل از افتخارآفرینان قم در مسابقات راگبی و بیس‌بال قهرمانی آسیا - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تجلیل از افتخارآفرینان قم در مسابقات راگبی و بیس‌بال قهرمانی آسیا


افتخارآفرینان ورزش استان قم در مسابقات راگبی و بیس‌بال قهرمانی مردان آسیا و پیکارهای طناب‌کشی قهرمانی کشور مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفتند.

توسط هیئت انجمن‌های ورزشی قم صورت گرفت

 رشته‌های راگبی، بیس‌بال و طناب کشی سه رشته زیر مجموعه هیئت انجمن‌‌های ورزشی استان قم هستند که به ترتیب در رقابت‌های قهرمانی کاپ غرب آسیا و همچنین پیکارهای قهرمانی کشور موفقیت‌های ارزنده‌ای برای ورزش قم کسب کرده‌اند.

مراسم تجلیل از پنج تن از مدال‌آوران رشته‌های راگبی و بیس‌بال استان قم که موفق به کسب مقام دوم و نایب قهرمانی غرب آسیا شده‌اند، علی شوکتی داور ارزشمند بیس‌بال قم که به عنوان تنها نماینده کشورمان در مسابقات آسیا قضاوت کرده و تیم بانوان قم که مقام سوم کشور در رشته طناب‌کشی را کسب کرده یکشنبه شب در شهر کهک و به میزبانی بخشداری کهک برگزار شد.

این در حالی است که چهار ماه قبل مسابقات بیس‌بال قهرمانی کاپ غرب آسیا در شهر اسلام‌آباد برگزار شد و تیم ملی بیس‌بال کشورمان بعد از تحمل یک باخت در مسابقه حساس خود مقابل تیم‌ ملی بیس‌بال پاکستان، با برتری مقابل دو تیم قدرتمند حاضر در این رقابت‌ها یعنی عراق و هند در نهایت با کسب مقام نایب قهرمانی به کار خود پایان داد.

تیم ملی بیس‌بال مردان کشورمان بعد از باخت مقابل تیم ملی بیس‌بال پاکستان میزبان رقابت‌های این منطقه و از قدرت‌های بیس‌بال قاره کهن در دومین مسابقه خود مقابل تیم ملی کشور هند به میدان رفت و در این دیدار به برتری رسید تا در آخرین مسابقه خود در این منطقه برابر تیم ملی بیس‌بال مردان عراق به برتری دست یافته و در نهایت با کسب مقام نایب قهرمانی به کار خود پایان بدهد.

در این دوره از رقابت‌های غرب آسیا که تیم‌های ملی بیس‌بال ایران، پاکستان، سریلانکا و افغانستان با یکدیگر به رقابت پرداختند، مجید محمدی‌سنج، محمد صفدری و مجید پاشوی سه نماینده بیس‌بالی استان قم و عضو تیم ملی بیس‌بال کشورمان در جدال با رقبا بودند.

علاوه بر نایب قهرمانی ارزنده و نشان نقره با ارزشی که بیس‌بالیست‌های قم از مسابقات غرب آسیا به ارمغان آوردند، نمایندگان استان قم در مسابقات راگبی قهرمانی آسیا که فروردین ماه امسال در بیروت پایتخت لبنان برگزار شد درخشیدند و موفق به کسب مدال نقره آسیا شدند تا افتخار دیگری توسط ورزشکاران زیر مجموعه هیئت انجمن‌های ورزشی استان قم کسب شود.

داوود یارجانعلی و هادی بختیاری ورزشکاران اعزامی از هیئت انجمن‌های ورزشی استان قم بودند که در قالب تیم ملی راگبی مردان کشورمان عازم مسابقات قهرمانی کاپ غرب آسیا در لبنان شدند و در نهایت بعد از تیم میزبان روی سکوی دوم این مسابقات قرار گرفتند.

دیگر موفقیت بیس‌بال استان قم در مسابقات کاپ غرب آسیا 2015 حضور داور با دانش بیس‌بال قم در تیم قضاوت کننده این پیکارها بود و وجیه‌الله شوکتی به عنوان تنها داور ایرانی حاضر در این پیکارها قضاوت کننده مسابقات بیس‌بال کاپ قهرمانی غرب آسیا بود و داوری سه بازی حساس را بر عهده داشت.

در شرایطی که در سال‌های اخیر در بخش بانوان نیز فعالیت‌های خوبی در هیئت انجمن‌های ورزشی استان قم انجام شده تیم طناب‌کشی بانوان هیئت انجمن‌های ورزشی قم توانست عنوان نایب قهرمانی کشور را به خود اختصاص دهد و همین موفقیت را تیم سپک تاکرای بانوان قم در مسابقات دختران جوان زیر 20 سال کشور به دست بیاورد.

// فارس

آدرس کوتاه :