رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

تجلیل از آیت‌الله امینی و بزرگداشت مقام علمی آیت‌الله معرفت در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مدیر مسئول دبیرخانه شورای دین‌ پژوهان کشور از برگزاری مراسم تجلیل از مجاهدت‌ها و آثار علمی آیت‌الله ابراهیم امینی و مقام علمی و پژوهشی آیت‌الله هادی معرفت خبر داد.

مدیر مسئول دبیرخانه شورای دین‌ پژوهان کشور خبر داد

 آیت‌ پیمان ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن معرفی شورای دین پژوهان کشور اظهار کرد: شورای دین پژوهان کشور به منظور توسعه و ترویج پژوهش‌های دینی و غنی‌سازی فعالیت‌های دینی در قم تاسیس شده است.

وی افزود: شورای دین پژوهان کشور با هدف تعیین اولویت‌ها و غنی‌سازی پژوهش‌های دینی تشکیل شده است که در این راستا به فعالیت‌های ضروری در حوزه دین می‌پردازد.

مدیر مسئول دبیرخانه شورای دین‌ پژوهان کشور با اشاره به اینکه تاکنون چهار کنگره توسط این شورا برگزار شده است، گفت: این چهار کنگره در راستای فرصت‌ها و چالش‌های پژوهش‌های دینی برگزار شده است.

پیمان تصریح کرد: هر ساله با اعلام فراخوان سراسری ارائه پژوهش‌های دینی، آثار ارسال شده به دبیرخانه مورد ارزیابی و داوری قرار می‌گیرد که پس از آن کارشناسان و اساتید پژوهش‌های برتر را انتخاب و معرفی می‌کنند تا از نویسندگان این آثار تجلیل و تقدیر شود.

وی با اشاره به اینکه آثار برتر باید دارای ویژگی‌های علمی و دینی باشند گفت: این آثار باید توانایی پاسخگویی به پرسش‌های دینی را داشته باشند و از سوی دیگر راهکارهای عملی را برای این پرسش‌ها بتوانند ارائه کنند.

مدیر مسئول دبیرخانه شورای دین‌ پژوهان کشور خاطرنشان کرد: پس از اعلام فراخوان آیین تجلیل از پژوهشگران و پژوهش‌های برتر حوزه دین 352 اثر به دبیرخانه این کنگره ارسال شد که این آثار در چهار مرحله مورد داوری قرار گرفت که پیش از داوری 268 اثر مورد قبول این کنگره مورد قبول واقع شد.

پیمان بیان کرد: در مرحله نخست داوری 143 اثر، در مرحله دوم 70 اثر، در مرحله سوم 30 اثر و در مرحله پایانی داوری 10 اثر مورد تایید داوران قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه 10 اثر برتر دارای ویژگی نوآوری، پاسخگویی به مسائل دینی و ارائه راهکارهای عملی نسبت به دیگر آثار برتر بودند گفت: در میان آثار ارسالی، دو اثر را پژوهشگران زیر 31 سال ارسال کرده بودند که این دو نفر به جشنواره علامه حلی معرفی شدند تا در این جشنواره مورد تقدیر قرار گیرند.

مدیر مسئول دبیرخانه شورای دین‌ پژوهان کشور تاکید کرد: آیین تجلیل از پژوهشگران و پژوهش‌های برتر حوزه دین روز چهارشنبه، ششم خرداد ماه ساعت 17 با سخنرانی اساتیدی همچون آیت‌الله استادی، آیت‌الله اعرافی، آیت‌الله امینی و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مدرسه عالی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

پیمان در پایان گفت: در این مراسم از مجاهدت‌ها و آثار علمی آیت‌الله ابراهیم امینی و مقام علمی و پژوهشی آیت‌الله هادی معرفت تجلیل خواهد شد.

// فارس

آدرس کوتاه :