جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

تحقق اقتصاد مقاومتی سبب عقب‌نشینی دشمنان از تحریم‌ها می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تحقق اقتصاد مقاومتی سبب عقب‌نشینی دشمنان از تحریم‌ها می‌شود


تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: هرچه جمهوری اسلامی قوی‌تر شود و بیشتر روی پای خود بایستد و اقتصاد ما مقاومتی و غیروابسته به نفت باشد کمتر ضربه می‌خوریم، هرگونه تحریمی به خود آنها ضربه می‌زند.

حجت‌الاسلام رحیمیان؛

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان در شصت و پنجمین جلسه شورای معاونان مسجد مقدس جمکران با اشاره به آیات ابتدایی سوره مبارکه ممتحنه اظهار داشت: این سوره، یکی از سوره‌هایی است که بیشترین آیات را در مورد تولی و تبری مطرح کرده است.

وی با اشاره به آیه چهارم سوره مبارکه ممتحنه گفت: در این آیه برائت نسبت به کفار را به‌صورت ابد و دائم اعلام می‌کند، تا زمانی که آنها کوتاه بیایند و از راه باطلشان برگردند نه اینکه قرار باشد ما نسبت به آنها کوتاه بیاییم و لبخند بزنیم و در برابر آنها تسلیم شویم.

تولیت مسجد مقدس جمکران ضمن بیان آیه شریفه «وَلَن‌تَرضىٰ عَنکَ الیَهودُ وَلَاالنَّصارىٰ حَتّىٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُم» تصریح کرد: تقابل بین جبهه حق و باطل همیشگی است زیرا آنها از شما راضی نمی‌شوند مگر اینکه شما دست از همه اعتقادات خود بردارید و تسلیم محض و تابع آنها شوید.

وی با اشاره به آیه دوم سوره مبارکه ممتحنه گفت: دشمنان و مشرکین هر کجا زورشان برسد دشمنی خود را ابراز می‌کنند و دست درازی و زبان درازی آنها به بدی تا سر حد امکان، جزو رویه ثابت آنهاست، تا اینکه مثل خودشان کافر شویم.

حجت‌الاسلام رحیمیان ضمن مستمر دانستن تقابل حق و باطل اظهار داشت: رمز پیروزی مسلمانان در برائت و تبری از مشرکان است کما اینکه یکی از دلایل پیروزی نهضت حضرت امام خمینی(ره) و استمرار آن تاکنون، کوتاه نیامدن رهبری نظام در مقابل مشرکین و مستکبرین بوده است و خدا هم در همه مراحل ثابت کرده که اگر مقابل آنها محکم بایستیم، پیروزی و موفقیت از آن ماست.

وی عنوان کرد: حضرت امام(ره) از اول نهضت در برخورد با مشرکان و مستکبران همواره فعال بودند و آنها منفعل بودند، امام مهاجم بود و آنها در موضع دفاعی و مدافع بودند و هر کجا ما کوتاه بیاییم و به‌طرف آنها برویم جز اینکه طلبکاری آنها بیشتر شود اثر دیگری ندارد.

تولیت مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد: هرچه جمهوری اسلامی قوی‌تر شود و بیشتر روی پای خود بایستد و اقتصاد ما مقاومتی و غیروابسته به نفت باشد کمتر ضربه می‌خوریم، هرگونه تحریمی به خود آنها ضربه می‌زند و آنها متضرر می‌شوند و قطعاً در مقابل اقتدار، پایداری و مقاومت درونی ما عقب‌نشینی می‌کنند.

آدرس کوتاه :