رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

تحقق 48 درصدی بودجه سازما‌ن‌های شهرداری قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


عضو کمیته کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر قم گفت: بودجه سازمان‌های شهرداری قم در 6 ماه نخست سال جاری با 38 میلیارد و 700 میلیون تومان تحقق مواجه بوده که این میزان پیشرفت 48 درصدی را نشان می‌دهد.

در 6 ماهه نخست سال جاری رقم خورد

 

عباس محمدی شامگاه یکشنبه در صد و پنجاهمین جلسه علنی و رسمی شورای اسلامی شهر قم به ارائه گزارش عملکرد 6 ماهه نخست سال 94 سازمان‌های شهرداری قم پرداخت و از هیئت‌مدیره این سازمان‌ها خواست دقت بیشتری در عملکرد درآمد و هزینه سازمان داشته باشند و در این مسائل حساسیت بیشتری اعمال کنند.

وی با بیان اینکه در خصوص برخی از سازمان‌ها حقوق نیروهای رسمی و شرکت و برخی از هزینه‌های شهریورماه اعمال نشده است، گفت: برخی از سازمان‌ها نیاز به اصلاحیه و متمم دارند و با این اصلاحیه‌ها تغییراتی در بودجه سازمان‌ها اعمال خواهد شد.

عضو کمیته بودجه کمیسیون برنامه و بودجه و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر قم در ادامه با اشاره به گزارش عملکرد سازمان تاکسیرانی اظهار کرد: تکلیف نیروهای مأمور از شهرداری به این سازمان و سازمان به شهرداری از حیث وضعیت استخدامی و مالی تعیین نشده و موجب عدم شفافیت بودجه شده است.

وی در ادامه بودجه سازمان فضای سبز شهرداری قم را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در بودجه این سازمان برای پارک‌های محله‌ای اعتباری در نظر گرفته شده بود اما این بودجه در 6 ماهه نخست بیشتر از 6 درصد تحقق ریالی نداشته است و انتظار داریم کسانی که در این موضوع مسئولیت دارند بیشتر توجه داشته باشند.

محمدی با اشاره به گزارش بودجه سازمان آتش‌نشانی بیان کرد: عدم پرداخت تعهدات شهرداری به این سازمان به عنوان کمک‌های جاری که صرفاً 50 میلیون تومان از 1.7 میلیارد بوده، اقدامات و فعالیت در هزینه‌های سرمایه‌ای را با خلل مواجه کرده است البته فصل یک سازمان و پرداخت حقوق و دستمزد آن به صورت کامل توسط شهرداری انجام شده است.

وی عملکرد سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری را مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: با وجود پرداخت هزینه‌های پرسنلی این سازمان توسط شهرداری و اختصاص املاکی برای تأمین منابع آن، پرداخت صرفاً 340 میلیون تومان از 4.2 میلیارد تومانی که شهرداری باید بدهد و همچنین عدم پرداخت 2 میلیارد تومان ناشی از دو درصد عوارض ساختمانی، انجام وظایف سازمان را با مشکل مواجه کرده است.

عضو کمیته بودجه کمیسیون برنامه و بودجه و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر قم در خصوص بودجه سازمان میادین شهرداری قم نیز گفت: حدود 5 میلیارد تومان درآمد سازمان از محل فروش غرفه‌های جدید در میدان تره‌بار پیش‌بینی شده که تحقق 9 درصدی داشته است.

وی افزود: 865 میلیون تومان نیز به عنوان درآمد مشارکت و سرمایه‌گذاری از جمله سورتمه ریلی، صنایع تبدیلی، سرمایه‌گذاری در پارکینگ طبقاتی و استخر ماهی پیش‌بینی شده که فقط پروژه سورتمه در دست اقدام است.

محمدی یادآور شد: به علت افزایش کارمزد CNG، تحقق درآمد این ردیف 45 درصد بالاتر از پیش‌بینی 6 ماهه است.

وی با اشاره به بودجه سازمان توسعه و عمران گفت: لزوم تعیین تکلیف موضوع کارگزاری پروژه‌های عمرانی شهرداری، لزوم تعیین تکلیف نیروهای مأمور در کارخانه آسفالت، لزوم تعیین تکلیف نحوه پرداخت وام‌های سازمان و شهرداری، لزوم تعیین تکلیف دو سازمان بهسازی و توسعه و عمران و... از جمله موارد مورد توجه در بودجه این سازمان است.

عضو کمیته بودجه کمیسیون برنامه و بودجه و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر قم همچنین بودجه سازمان پسماند را مورد توجه قرار داد و گفت: به دلیل کمبود نقدینگی هزینه‌ها که 50 درصد بودجه این سازمان را تشکیل می‌دهد شامل پروژه‌های مختلف، تنها 7 درصد عملکرد داشته است.

وی کل بودجه سازمان‌های شهرداری را 161 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: بودجه این سازمان‌ها در 6 ماه نخست سال جاری با 38 میلیارد و 700 میلیون تومان تحقق مواجه بوده که این میزان پیشرفت 48 درصدی را نشان می‌دهد.

محمدی با بیان اینکه بودجه سازمان‌های شهرداری در هزینه‌ها نیز 44 درصد نسبت به 6 ماهه تحقق داشته است، تأکید کرد: از لحاظ درآمد سازمان کشتارگاه با 122 درصد، سازمان ترافیک با 94 درصد، میادین با 88 درصد، آرامستان با 84 و تاکسیرانی با 81 درصد رتبه‌های نخست تا پنجم تحقق بودجه نسبت به 6 ماهه را داشته‌اند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: سازمان فرهنگی و ورزشی تنها با 10 درصد پایین‌ترین درصد تحقق بودجه را در 6 ماهه نخست سال جاری داشته است./ فارس

آدرس کوتاه :