رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

تحولات دو سال اخیر در مراکز درمانی قم فراتر از 30 سال گذشته است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تحولات دو سال اخیر در مراکز درمانی قم فراتر از 30 سال گذشته است


رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم گفت: تغییر و تحول در فضاهای بهداشتی و درمانی ‏قم طی دو سال گذشته بسیار زیاد و فراتر از 30 سال گذشته است.‏

ایر

ابوالفضل ایرانی‌خواه درهم‌اندیشی خیرین سلامت استان قم که با حضور وزیر بهداشت و آیت‌الله مکارم‌شیرازی در مدرسه امام سجاد(ع) برگزار شد اظهار کرد: خداوند را شاکریم که در این ماه پر برکت، این توفیق را یافتیم که به همت مرجع عالیقدر آیت‌الله مکارم‌شیرازی در خدمت خیرین حوزه سلامت باشیم.

وی افزود: تمام مراکز بهداشتی ـ درمانی در حوزه‌های شهری و غیرشهری قم یا به طور کلی و یا در بخشی از کار، توسط خیرین بنیان نهاده شده است یا اداره آن را بر عهده گرفته‌اند و این امر در سطح کشور بی نظیر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم به بیمارستان سهامیه اشاره کرد و گفت: 90 سال پیش نخستین مرکز درمانی قم همین بیمارستان سهامیه بوده است.

وی ادامه داد: سایر بیمارستان‌های قم هم توسط علما و خیرین بزرگوار ساخته و پرداخته شده و این یک افتخار بزرگ برای حوزه سلامت استان قم به شمار می‌رود.

ایرانی‌خواه با اشاره به اینکه تکریم از خیرین حوزه سلامت هم امروز به همت آیت‌الله مکارم‌شیرازی صورت گرفته است، گفت: این امر اهمیت زیادی در سطح کشور دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم با بیان اینکه قم از نظر زیرساختی در حوزه بهداشت و درمان بسیار عقب است، خاطرنشان کرد: تنها بیمارستان نسبتا فاخر قم، بیمارستان شهید بهشتی است و در همین مرکز هم برخی خیرین بعضی بخش‌ها را ساخته‌اند.

وی ادامه داد: دو مرکز مهم یعنی بیمارستان 128 و 200 تخت‌خوابی در قالب مرکز شهید بهشتی توسط خیرین در حال احداث است.

ایرانی‌خواه با اشاره به اینکه قم نیازمند فضاهای آموزشی، بهداشتی و درمانی گسترده‌تری نسبت به شرایط کنونی است، عنوان کرد: قم فراتر از یک کلانشهر، در سطح فراملی و جهانی به ارائه خدمات می‌پردازد و به همین دلیل با توجه به ورود میلیونی زائران به قم و همچنین حضور طلابی از 100 کشور در قم، نیازمند زیرساخت‌های بهتری از نظر درمانی و بهداشتی هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم افزود: در هیچ دوره‌ای مانند دو سال اخیر، در حوزه بهداشت و درمان، اقدامات عملی و نه فقط تکریم لفظی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه چهره بیمارستان‌های قم در حال تغییر و تحول است گفت: همت و عنایتی که در وزارت بهداشت نسبت به قم وجود دارد و حمایتی که نمایندگان مجلس داشته‌اند، در قم به شکل ویژه شاهد این تحولات هستیم به طوری که می‌توان مقدار آن را فراتر از 30 سال گذشته دانست.

ایرانی‌خواه ادامه داد: انتظار نگاه ویژه به قم در حوزه بهداشت و درمان وجود دارد، چرا که عقب‌‌ماندگی‌ها در قم زیاد هستند البته خیرین و همچنین مسئولان وزارت بهداشت این رویکرد را دارند و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد جهشی محسوس در این عرصه باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم خاطرنشان کرد: قرار است در مجاورت بیمارستان یک‌هزار تخت‌خوابی پردیسان، شهرک سلامت در زمینی به مساحت 600 هکتار احداث شود.

آدرس کوتاه :