جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

تدارک وسیع بسکتبالیست‌های قم برای دفاع از قهرمانی لیگ برتر ایران - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تدارک وسیع بسکتبالیست‌های قم برای دفاع از قهرمانی لیگ برتر ایران


بسکتبالیست‌های جانباز و معلول قم برای کسب آمادگی حضور در مسابقات لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور به مسابقات تدارکاتی اعزام می‌شوند.

برای کسب آمادگی حضور در مسابقات لیگ برتر؛

مدافع عنوان قهرمانی فصل گذشته رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور در تلاش برای دفاع از این عنوان ارزشمند، تمرینات خود را آغاز کرده و به دنبال حضور موفق در دوره جدید این پیکارها تدارک وسیعی دیده است.

این تیم ایثار قم است که در سال 1393 مسابقات لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور توانسته تنها با یک باخت و پیروزی در 14 مسابقه با شایستگی عنوان قهرمانی رقابت‌ها را به خود اختصاص بدهد و برای نخستین‌بار بر بام بسکتبال با ویلچر ایران قرار بگیرد.

نماینده بسکتبال با ویلچر استان قم برای حضور در فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر همچنان عباس خاکی را در راس کادر فنی خود دارد و این مربی پرافتخار که سال گذشته قمی‌ها را به نخستین قهرمانی در بالاترین سطح رقابت‌های باشگاهی ایران رسانده با چند تغییر تیمش را روانه لیگ جدید می‌کند.

ایثاری‌ها از این هفته دور جدید تمرینات و برنامه‌های آماده‌سازی خود را زیر نظر عباس خاکی و دیگر اعضای کادر فنی در سالن ورزشی شهید محمود رضائیان قم آغاز کرده‌اند و آرام آرام برای حضور در لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور آماده خواهند شد.

این در حالی است که فصل جدید مسابقات لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور بعد از ماه مبارک رمضان و البته از اواخر مرداد ماه آغاز می‌شود و تیم‌های حاضر در این دوره همانند سال‌های قبل، هشت تیم هستند و در دو گروه چهار تیمی بازی‌های مرحله مقدماتی را به شکل دوره‌ای برگزار می‌کنند.

در این میان تیم بسکتبال با ویلچر ایثار قم در گروه دوم مقدماتی با تیم‌ هیئت هرمزگان، هیئت زنجان و شهرداری اراک همگروه شده است و برای انجام بازی‌های خود در مراحل اول و دوم باید به شهرهای بندرعباس و اراک بروند تا با حریفان خود روبه‌رو شوند.

بسکتبالیست‌های جانباز و معلول ایثار قم به غیر از تمرینات آماده‌سازی که در قم برگزار می‌کنند قرار است در رقابت‌های تدارکاتی نیز به میدان بروند تا آمادگی خود را برای حضور در فصل جدید مسابقات لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور افزایش بدهند.

به احتمال فراوان مسابقات بسکتبال با ویلچر جشنواره مهر رضوی که بعد از ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود، یکی از میادینی خواهد بود که ایثار قم قصد حضور در آن را دارد تا به آمادگی مطلوب و شرایط مناسب برای حضور در دوره جدید لیگ برتر ایران دست یابد.

این در حالی است که چهارمین نشست هماهنگی انجمن بسکتبال با ویلچر کشور با موضوع جشنواره مهر رضوی و رقابت‌های لیگ باشگاه‌های کشور برگزار شد و در این نشست برنامه‌ریزی مقدماتی برای مسابقات بسکتبال با ویلچر جشنواره مهر رضوی انجام شد و مسائل مربوط به داوری و برگزاری مسابقات مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

تعداد 15 تیم در بخش آقایان و پنج تیم در بخش بانوان برای حضور در مسابقات بسکتبال با ویلچر جشنواره مهر رضوی اعلام آمادگی خود را ارسال کرده‌اند و سایر استان ها نیز تا بیست و پنجم تیر ماه فرصت دارند تا برای شرکت در جشنواره حضور خود را اعلام کنند.

آدرس کوتاه :