جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

ترابی نماینده قم در مسابقات بین‌المللی بدمینتون شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ترابی نماینده قم در مسابقات بین‌المللی بدمینتون شد


دبیر هیئت بدمینتون استان قم گفت: بدمینتون‌باز قم با راهیابی به اردوی اصلی تیم ملی کشورمان فرصت حضور در مسابقات بین‌المللی را به دست آورده است.

ساده خو خبر داد؛

مجتبی ساده‌خو اظهار کرد: رقابت‌های رده سنی جوانان قهرمانی بدمینتون آسیا به میزبانی کشور تایلند به انجام می‌رسد و به همین خاطر تیم ملی بدمینتون پسران کشورمان برای کسب آمادگی حضور در این رقابت‌ها، اردو زده است.

وی ادامه داد: شهر بانکوک تایلند میزبانی رقابت‌های بدمینتون قهرمانی رده سنی جوانان آسیا را بر عهده دارد، ضمن اینکه همزمان با تشکیل اردوی تیم ملی بدمینتون جوانان، برنامه‌های آماده سازی تیم ملی بدمینتون رده سنی نوجوانان کشورمان نیز در حال انجام است.

دبیر هیئت بدمینتون استان قم اضافه کرد: در واقع با حضور منتخبی از بهترین‌های حال حاضر بدمینتون ایران در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان، اردوی تیم‌های ملی این دو رده سنی تشکیل شده و بدمینتون‌بازان زیر نظر مربیان خود به تمرینات آماده‌سازی مشغول هستند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر یکی از بدمینتون‌بازان حاضر در اردوی تیم ملی نوجوانان کشورمان، محمدباقر ترابی است که به نمایندگی از هیئت بدمینتون استان قم بعد از کسب موفقیت‌های متعدد در پیکارهای قهرمانی کشور به این موفقیت دست یافته است.

ساده‌خو عنوان کرد: قم در رشته ورزشی بدمینتون استعدادهای بسیار خوبی دارد و آنچه که زمینه بروز توانمندی و قابلیت نوجوانان و جوانان پرتوان بدمینتون قم را فراهم کرده، سرمایه‌گذاری بر روی رده‌های سنی پایه و استعدادیابی در این رشته است.

وی یادآور شد: محمدباقر ترابی به اتفاق چند بدمینتون‌باز دیگر در همین رده سنی یعنی نوجوانان، در سال‌های اخیر با حضور در مسابقات متعدد نظیر المپیاد ورزشی دانش‌آموزان کشور، مسابقات خردسالان، نونهالان و نوجوانان قهرمانی بدمینتون ایران، موفقیت‌های متعددی را به دست آورده‌اند.

دبیر هیئت بدمینتون استان قم بیان کرد: هیئت بدمینتون نیز سعی کرده تا جایی که امکان دارد حامی و پشتیبان ترابی و نخبه‌های دیگر بدمینتون قم باشد تا این عزیزان روند رو به رشد و پیشرفت خود در بدمینتون را همچنان ادامه بدهند، چنانکه می‌بینیم امروز ترابی نماینده قم در اردوی تیم ملی بدمینتون نوجوانان کشور شده است.

وی در ادامه با اشاره به حضور نماینده بدمینتون قم در اردوی تیم ملی جوانان به میزبانی جنوب کشور، اضافه کرد: اردوی تیم ملی بدمینتون پسران نوجوان و جوان ایران به مدت 10 روز در جزیره زیبای کیش برگزار شد و محمدباقر ترابی نماینده قم در این اردو بود.

ساده‌خو تصریح کرد: با توجه به تصمیم کادر فنی تیم‌های ملی بدمینتون نوجوانان و جوانان، پس از بازگشت تیم‌های ملی از این اردو و حضور در اردوی تهران، تیم بدمینتون کشورمان مرداد ماه به مسابقات بین‌المللی در کشور ترکیه اعزام خواهد شد.

وی با بیان اینکه بازیکنان حاضر در اردوی تیم ملی در دو نوبت صبح و بعد ازظهر در کیش به تمرین آماده سازی پرداخته‌اند، اظهار کرد: بعد از پایان اردوی تمرینی تیم ملی در کمپ تهران، چهار نفر از بازیکنان به مسابقات بین‌المللی بدمینتون در آنکارای ترکیه اعزام می‌شوند.

دبیر هیئت بدمینتون استان قم یاد آور شد: مهدی انصاری، امیر جباری، محمدباقر ترابی و امیرحسین نورعلیانی چهار نفری هستند که در ترکیب تیم ملی بدمینتون پسران کشورمان برای کسب عناوین برتر به رقابت‌های بین المللی ترکیه اعزام خواهند شد.

آدرس کوتاه :