جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

ترتیل قرآن (بزرگسالان) - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

ترتیل قرآن (بزرگسالان)

ترتیل قرآن (بزرگسالان)


Loading the player...

از امام هشتم (علیه السلام ) روایت کرده که فرمود:

نیکى ها در ماه رمضان پذیرفته ، و بدیها در آن آمرزیده است ، کسى که در ماه رمضان آیه اى از کتاب خداوند بخواند همانند کسى است که در ماههاى دیگر قرآن را ختم کرده و کسى که در این ماه در روى برادر ایمانى خود بخندد (و او را خوشحال کند) در روز قیامت او را دیدار نکند جز آنکه در روى او بخندد (و او را خوشحال کند) و به بهشت مژده اش دهد، و کسى که در این ماه به مؤمنى کمکم کند، خداى تعالى در هنگام عبور بر صراط کمکش کند در آن روزى که گامها بلغزد، و کسى که خشمش را در این ماه نگهدارد خداوند خشمش را در روز قیامت از او باز دارد. بحارالانوار

بهترين اعمال در شبها و روزهاى ماه مبارک رمضان، تلاوت قرآن است. اگر چه تلاوت قرآن در تمام اوقات ثواب دارد، ولى چون قرآن در ماه رمضان نازل شده است، از اجر و ثواب ويژه‏اى برخوردار است

تمام كتب بزرگ آسمانى مانند: قرآن كريم، تورات، انجيل، زبور، صحف در اين ماه نازل شده است. حضرت امام صادق(عليه السلام) مى فرمايد: «كل قرآن كريم در ماه رمضان به بيت المعمور نازل شد، سپس در مدت بيست سال بر پيامبر اكرم(صلى الله عليه وآله) و صحف ابراهيم در شب اول ماه رمضان و تورات در روز ششم ماه رمضان، انجيل در روز سيزدهم ماه رمضان و زبور در روز هيجدهم ماه رمضان نازل شد.» [8]الكافى، همان، ج 2 ،ص 628.

بديهى است فضائل و ثواب هايى كه براى ماه مبارك رمضان و روزه دارى ذكر شده و به برخى از آن ها اشاره شد، از آنِ كسانى است كه حقيقت آن را درك كنند و به محتواى آن عمل و در گفتار و كردار به كار گيرند و به آن ها جامه عمل بپوشانند. چنان در روايات اسلامى براى روزه دارى آدابى ذكر شده و كسانى كه صرفاً تلاوت قرآن مى كنند، ولى به آيات و احكام آن عمل نمى كنند و يا آن كه از روزه دارى تنها رنج گرسنگى و تشنگى را مى كشند و بوسيله گناه، تأثير روزه را از بين مى برند و ماه مبارك رمضان و فضاى معنوى آن تأثيرى بر اشخاصى بر جاى نمى گذارد، مورد نكوهش قرار گرفته اند.

سیمای مرکز قم اقدام به تهیه وپخش مراسم سخنرانی، نماز، احکام و ترتیل قرآن بطرو زنده ومستقیم از حرم مطهر حضرت معصومه(س) نموده است.

این مراسم هر روز بعد از نماز ظهر وعصر پخش می گردد.

عوامل این برنامه:

تهیه کننده وکارگردان: آقایان درخشش فر، رضایی، ترقی، پاینده مهر
تصویر بردارن : آقایان جوشقانی، راوش، ماندنی، متقیان
کرین: آقایان رجبی، حر اصغری
تصویر بردارن بالابر: معنوی، یاری، جعفری، سلطانی
تصویربردارن پرتابل: آقایان ماندنی، جعفری، تقوی،
صدابردان: آقایان بنایزدی، خسروی، ممتحن، کمالی
هماهنگی سیما: آقای سید محمود موسوی


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.